Do pardubického kraje přijelo poměřit své síly s vrstevníky 94 pražských sportovců. Ti se zúčastní všech jedenácti vypsaných sportovních soutěží a Praha si věří hned v několika z nich.

Vlajkonošem byl Záhrobský 

„Tradičně naši hokejisté postupují do finále a alpské lyžování má také svá želízka v boji o medaile,“ uvedla vedoucí krajské výpravy Romana Beková.

Vlajkonoš Petr Záhrobský byl mužem na svém místě, neboť na ODM sám trénuje lyžaře. „Vedu tu několik nadějí, které by mohly zaútočit na medaili,“ říká. „Jsou to Barča Peroutková nebo Táňa Tobolková, které ve svých kategoriích patří k absolutní špičce.“

Nechyběly ani proslovy a sliby 

Talentovaní sportovci ovšem nechybí Praze ani v jiných sportech. Například rychlobruslaři získali na minulých zimních hrách dvě zlaté medaile, jednu stříbrnou a dvě bronzové, ač to dle slov trenéra Vladimíra Schiefnera jeli jen zkusit.

„Jen škoda, že o rychlobruslení v Praze nemáme více zájemců.“ Na nedělním zahájení v pardubické Tipsport areně nechyběly ani proslovy a sliby v zásadách olympijského ducha, jak od rozhodčích, tak od účastníků. 

Minule byla reprezentace druhá 

„Tohle je první vstup mezi tu sportovní elitu. Já vím, že celá řada z nich započala svoji kariéru tady. A přeji vám, abyste dosáhli toho, že jednou budete reprezentovat Česko na velkých olympijských hrách,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Na předchozích zimních hrách obsadila reprezentace hlavního města celkové druhé místo. Minimálně stejného umístění by chtěli pražští sportovci dosáhnout i letos.

/Autor: Stanislava Wolfová – členka programu Mladí novináři na ODM 2018/