Takže s uplynulým rokem je spokojenost?

Samozřejmě jsme čekali víc. Čekali jsme víc v Evropské lize, určitě jsme chtěli vyhrát i ve finále. Svoje cíle jsme stoprocentně nesplnili, ale o zklamání mluvit nemůžeme.

To taky není namístě, druhý post v domácí soutěži, postup mezi šestnáctku v Eurolize…

Když to vezmu, jak je to na papíře, tak je to úspěch. Loni jsme navíc neporazili Brno. V této společnosti se ale nehodnotí snaha, že trávíme hodiny v tělocvičně, dřeme hubou o zem z únavy a nakonec se něco nepodaří. Spíše se hledá, co zkritizovat a okamžitě vyzdvihnout neúspěch.

Jak hodnotíte finálovou sérii?

Asi jsme selhali v prvním zápase, bylo to nevydařené utkání. Chtěli jsme příliš a ono to najednou nešlo. Druhé utkání na Folimance bylo dobře rozehrané, pro lidi zajímavé. Pak ale přišlo naše zranění a Brno vyhrálo. A poslední zápas byl taky kvalitní.

Jaký je pocit trenéra z uplynulého ročníku?

Můj a myslím, že i celého týmu je, že jsme chtěli víc, víme, proč se nám to nepodařilo, ale rozhodně to nebylo kvůli tomu, že bychom se flákali, nebo by někdo nedělal něco tak, jak měl.

Kvůli čemu tedy?

Zjistili jsme, kde nás tlačila bota, například jsme neměli trojkové střelce, bylo i málo hráček do střídání. V příští sezoně nechceme chyby v nákupu hráček opakovat. Poučení jsme získali.

Takže kádr projde rekonstrukcí?

Stále budujeme. Nechci nikoho jmenovat, kdo nezahrál, nebo od koho jsme čekali víc. Ale budeme složení měnit, hlavně na postech cizinců. Nové posily už máme vytipované a myslím, že mančaft složíme zase trošku líp.

Naznačíte, kterým jazykem se nebude v příští sezoně na Folimance mluvit?

Myslím, že ještě není doba na rozkrývání. Letos bylo v kádru pět cizinek.

Prozradíte aspoň, jestli dojde k početním změnám?

Pět jich zase v týmu zůstane. Domnívám se, že změna se bude týkat dvou až tří hráček.

Kdy se potkáte na startu letní přípravy?

Hráčky teď mají volno a začínáme 15. května.