Nejlepším juniorem roku je chodkyně a běžkyně Anežka Drahotová, která vyhrála také kategorii objev sezony. Do hlasování se zapojilo 156 trenérů, funkcionářů a novinářů.

Hejnová byla jasnou favoritkou, neboť v sezoně vyhrála všech třináct závodů, dominovala Diamantové lize a na mistrovství světa v Moskvětriumfovala s obrovským náskokem. Letos vyhrála i anketu o nejlepší atletku Evropy a dostala se mezi tři nejlepší atletky světa podle mezinárodní federace IAAF.

Na českém atletickém trůnu vystřídala oštěpařku BarboruŠpotákovou, která vládla anketě uplynulých šest let. Letos si dvojnásobná olympijská vítězka vybrala mateřskou pauzu a nyní chystá návrat.

„Je to pro mě velká čest. Trochu mě mrzí, že letos nezávodila Bára, mohly jsme se o to vítězství poprat," řekla Hejnová. „Byla velká konkurence, všichni podávali skvělé výkony a Víťa byl zdatný soupeř.Takže jsem ráda, že se mi to konečně podařilo vyhrát," prohlásila. Loni a v roce 2010 skončila v anketě druhá.

Špotáková vyhrála šestkrát po sobě, před ní vícebojař RomanŠebrle pětkrát v řadě. Nastává snad letos éra Hejnové? „Vyhrát to třeba sedmkrát? To ne, to bych byla asi už trochu stará," usmála sešestadvacetiletá atletka. „Ale určitě se pokusím v tom pokračovat. Když budu zdravá, mohla bych to obhájit. Ale je to daleko. Užívám si, že jsem to vyhrála jednou," dodala, která se na atletickému galavečeru v pražském hotelu Ambassador-Zlatá husa zapojila do doprovodného programu hrou na klavír.