Po semifinálovém vyřazení si pražský tým chtěl spravit chuť alespoň s bronzem na krku. Závěr zápasu se Schiem jim ale přinesl nejen hořkou tečku za turnajem, ale také naštvání a rozčarování. Soupeřky totiž za stavu 56:56 trefily se závěrečným klaksonem trojku. K té ale vůbec nemělo dojít.

"Jsem naštvaná jako nikdy kariéře," řekla novinářům trenérka Natália Hejková, které se před rozhodující trefou nelíbil zákrok Marine Mabreyové na Valériane Vukosavljevičovou. "Myslím si, že jsme si zasloužily vyhrát. Soupeř ale dostal totálně dar. Až takhle dobrý hostitel jsme nechtěli být. Hráčka, která faulovala, se dokonce omlouvala. Co ale z toho? Za to si nekoupíme ani zlaté prase," dodala naštvaně.

"Místo toho, aby rozhodčí odpískaly faul, neměly na to odvahu. Ty tři dámy to tak nechaly a soupeř dal šťastnou trojku od desky. Od hráčky, která za celou sezonu nemá ani pokus. Dostaly dar nevím od koho," rozčilovala se koučka pražského týmu.

"V závěru jsme sice získaly balon, ale rozhodčí nepískly faul na Valériane Vukosavljevičovou. Hned nato jsme dostaly trojku od pivotky, která podle mě trojky vůbec nestřílí, takže měly štěstí. Musíme se podívat na celý zápas. Stále jsme jen dotahovaly, na což jsme vydaly moc energie. Jsem zklamaná, protože jsme čtvrté, ale musíme to vzít a jít dál," dodala slovinská rozehrávačka USK Teja Oblaková.

Final Four Evropské ligy basketbalistek v Praze,  hala Královka

Finále: Fenerbahce Istanbul - Mersin 99:60 (29:17, 57:24, 77:44)

Nejvíce bodů: Stewartová 35, McBrideová 16, Saballyová a Cakirová po 11 - Corneliusová, Atasová, Williamsová a Crvendakičová všechny po 10.

O 3. místo: USK Praha - Schio 56:59 (14:23, 28:39, 42:48)

Nejvíce bodů: Oblaková 17, Thomasová 15, Jonesová 10 - Mabreyová 17, Ndourová 11, Veronaová a Howardová po 9. Fauly: 18:19. Trestné hody: 22/12 - 11/8. Trojky: 4:7. Doskoky: 52:32.