Konkrétně na Základní školu Janského, kde se pod patronací tamní městské části konala akce Pětiboj všestrannosti Prahy 13. Toho se zúčastnilo devět školních družstev a nejvíce bodů nasbírali žáci ze Základní školy Mládí.

Jak je zvykem, tak na akce OVOV pokaždé zavítá někdo z českých olympijských legend. Tentokrát mezi děti přišli kanoista Jan Jiráň a cyklista Slavoj Černý. A svou kaskadérskou cykloshow předvedl „šílenec" Tomáš Zedek.

Pětiboj družstva

1. ZŠ Mládí A - 19921 bodů, 2. ZŠ Řeporyje A - 17887 bodů, 3. ZŠ Mládí B - 17857 bodů, 4. Gymnázium Heyrovského A - 16 579 bodů, 5. ZŠ Janského A - 16548 bodů, 6. ZŠ Janského B - 15980 bodů, 7. Gymnázium Heyrovského B - 14837 bodů, 8. Gymnázium MVV - 13878 bodů, 9. ZŠ Řeporyje B - 11438 bodů.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka si pochvaluje: Pětiboj je skvělý a bude-li ta možnost, budeme pokračovat

Starosta Prahy 13 David Vodrážka.Pětiboj všestrannosti základních škol a víceletých gymnázií se na ZŠ Janského konal za podpory městské části Praha 13. Starosta David Vodrážka si projekt OVOV chválí.

Jak se vám zamlouvá projekt Odznak všestrannosti olympijských vítězů?

Projekt OVOV je moc fajn, protože vede děti k pohybu. A to se daří nejlépe, když mají příklad v úspěšných sportovcích.

Jak vaše městská část Praha 13 podporuje sportování dětí a mládeže?

Radnice Prahy 13 dlouhodobě finančně podporuje všechny sportovní kluby, které organizují celoroční sportovní výchovu mládeže, ale podporuje i pořádání jednorázových sportovních akcí. Pomáhá také rozšířit povědomí o místních sportovních organizacích v rámci Festivalu volného času, který jsme letos v září pořádali už podruhé.

Líbil se vám Pětiboj? Budete v něm na vaší městské části pokračovat?

Pětiboj je skvělý a bude-li ta možnost, tak v něm určitě budeme pokračovat.

Vy sám jste jako dítě školou povinné sportoval?

Jako dítě jsem sportoval hodně a snažím se o to i teď, i když už mám podstatně méně času. Ale na kolo, posilovnu a v zimě na lyže si vždy nějaký čas najdu.

Na jaké disciplíny pětiboje byste si hravě troufl?

Jestli hravě, to se neodvážím tvrdit, ale troufl bych si na všechny.