Mediální přitažlivý duel dvou populárních osobností českého šoubyznysu měl zajímavý průběh. Marpo, bývalý bubeník skupiny Chinaski, ve druhém kole zaútočil a srazil slovenského umělce třikrát k zemi. Myslel si, že po třech počítáních vyhrál, ale na rozdíl od thajského boxu se v profiboxu pokračuje dál. Místo K.O. tak diváci viděli šest kol a moderní halou se nesl pískot kvůli pasivnímu přístupu obou bojovníků.

Fanoušci naopak hlasitým skandováním „Luky, Luky, Luky“ ocenili návrat šampiona Konečného mezi provazy po čtyřech letech. Čtyřicetiletý borec si poradil s o dvanáct let mladším soupeřem Matúšem Babiakem ze Slovenska a v rozhovoru s novináři pak řekl, že to byl jeho poslední boxerský zápas.

Michal Hamršmíd
Mistra světa v MMA přiměla k návratu videa z YouTube

„Jediné, co mě dokáže přemluvit, jsou prachy. Osobně si ale myslím, že moje hodnota není taková, aby mi někdo nabídl takové prachy, aby se mu to vyplatilo a zároveň jsem do toho chtěl jít. To bych si mazal med kolem huby, tolik diváků bych do haly nepřitáhl, neupoutal bych tolik sponzorů,“ prohlásil Konečný.

Excentrický zápasník Vémola, který si získal sympatie prezidenta Miloše Zemana, pak děkoval fanouškům, že pomohli přepsat dějiny. Po zápase se pak pustil jak do Kincla, kterému slíbil technické K.O., tak do Marpa, jehož vyzval na souboj. „Namlátím mu,“ vzkázal. „Ale on výzvu od opravdovýho zvířete nikdy nepřijme. Jenom od kluka, který nikdy nezápasil, a to je Rytmus.“

Karlos Vémola (vpravo) na snímku ze svého premiérového zápasu v UFC, ve kterém prohrál s Jonem Madsenem na body. Byla to zatím jediná porážka v kariéře.
Vémola: I když jsem z Čech, v Americe mě každý zná