Poslední dny před odjezdem byly pro Karolínu Šoljakovou nekonečné. „Moc jsem se těšila. Hlavně na to, že uvidím, jak hrají dospělí. Po delší době jsme se potkaly s kamarádkami a zopakovaly si volejbal,“ vypočítávala 13letá slečna. Všechna její očekávání se naplnila. „Zvyšovaly jsme výkonnost, posilovaly jsme a pilovaly i základní věci jako jsou prsty, bagr a smeč, abychom je uměly perfektně,“ objasnila program starších žákyň. Nejvíce ji nadchlo společné focení. „Bylo super. Některé Lvy a Lvice jsem neznala a ráda je poznala. Je mi jasné, že jde o výborné hráče a hráčky,“ nepochybovala mladá blokařka.

Tím nejlepším je v jejích očích Casey Schouten. „Je to můj idol. Hraje fantasticky a umí úplně všechno,“ vyprávěla s úsměvem Šoljaková. Stejným jako na fotce, kterou si s reprezentantem země javorového listu pořídila. „Obrovský zážitek. Dám si jí doma do rámečku,“ prozradila.

Zájem ‚spoluhráček‘ potěšil rovněž Schoutena. „Je fajn pokud vás někdo považuje za vzor a projeví přání vyfotit se s vámi. Holky byly příjemné, užil jsem si to,“ líčil hráč s dynamitem v pravačce a doplnil: „Na naše tréninky chodili trenéři, kluci a holky z různých kategorií. Vidět je v hledišti nás motivovalo.“

Vedle focení se na litomyšlském soustředění odehrála další sláva. Klub představil nového generálního sponzora. „Jsem moc rád, že se můžeme opřít o tak silného partnera. Díky rozsáhlým obchodním aktivitám našeho prezidenta Tomáše Janečka, vítáme v našich řadách Skupinu ČEZ,“ řekl ředitel Lvů Miloš Kočka.

Podpora jedné z předních energetických společností v západní a střední Evropě by měla pražským volejbalistům, jak pevně věří, pomoci k obhajobě. Bez tvrdého tréninku to však nepůjde. „Soustředění nás zocelilo po fyzické i mentální stránce. Není jednoduché být týden v takovém zápřahu,“ sdělil Schouten během odjezdu. „Ve volejbale bych chtěla dosáhnout na nejvyšší úroveň. Bylo by super se jím živit,“ dodala Šoljaková.

Díky nevšednímu soustředění Lvů a Lvic má ke svému cíli zase o kousek blíž.