Česká špička se opět rozrostla, odborníci čekají nejvyrovnanější šampionát v historii. Tím spíše, že obhájci pilovali formu na mistrovství světa v Chicagu (skončilo v neděli a oba vypadli v 1. kole) a vyzyvatelé se soustředili na pražskou akci.

„Pro mě jde o vrchol sezony. Příprava byla dobrá. Můj mladší syn mi konečně dovolil spát, cítím se proto skvěle,“ usmívala se Olga Kolářová, jež by se ráda posunula z druhého místa na samotný vrchol.

To nechce dopustit Anna Sermeová. „Už jenom trénovat na MS je dobrá škola. Uvidíme, jakou budou mít ostatní formu. Nejtěžší zápasy byly vždycky s Olgou. Mým cílem je samozřejmě obhajoba,“ shrnula squashistka, s níž si los poměrně zažertoval. Už ve druhém kole může narazit na předloňskou vítězku Zuzanu Kubáňovou a v semifinále na hlavní konkurentku.

Ještě pikantnější je složení jedné z dvojic úvodního kola mužského pavouka. V něm se Viktor Byrtus střetne s Janem Koukalem. „Konfrontace generací. Jeden z nejlepších juniorů Evropy a zkušený reprezentant,“ těší se na lahůdku předseda českého squashe Tomáš Cvikl.

Jméno hlavního favorita je ovšem jiné. „Na turnaj se těším. Je příjemné se zase ukázat doma,“ uvedl Daniel Mekbib. A okruh favoritů pořádně rozšířil: „Patří mezi ně Martin Švec, Ondřej Uherka, Jakub Solnický… Dobří jsou i Viktor Byrtus a Ondřej Vorlíček. Nejdůležitější ale bude, jak budu hrát já,“ doplnil.

Jak vše dopadne? O tom se můžete od zítřka sami přesvědčit. Skleněný kurt v Galerii Harfa je už nachystán. Finále jsou na programu v neděli od 18.30 (ženy) a 19.15 (muži). Utkání ve skupinách se hrají též ve Squash Bowling Centru na Chodově a Hector Sport Centru v Malešicích.