„Je to skvělá zpráva pro všechny slalomáře. Bojovali jsme za to. Přinese nám to zlepšení podmínek pro trénink i závody. Zároveň dojde k obnově a vytvoření nového prostoru kolem slalomové dráhy, což je skvělé pro všechny Pražany, kteří do této lokality chodí na procházky nebo sportovat," řekl v tiskové zprávě kanoistického svazu bronzový medailista z olympijských her v Riu kajakář Jiří Prskavec, který v Troji trénuje a je členem tamního klubu USK Praha.

V Troji bylo dvakrát mistrovství 

O nové trati se mluví už mnoho let, nyní výstavba dostává konkrétní obrysy. Kanoistický svaz má k dispozici projekt i vizualizace. Nová dráha by měla stát zhruba 120 milionů korun.

V Troji se už dvakrát konalo mistrovství světa a zdejší areál téměř každý rok hostí závod Světového poháru. Okolí kanálu je však nevyhovující zejména při větším počtu diváků.

Prostor se otevře veřejnosti 

Nová trať bude 12 metrů široká, 270 metrů dlouhá, bude mít převýšení kolem čtyř metrů a kapacitu 1500 diváků. Celkem by dráha měla měřit 529 metrů a na jeho dolním toku budou odpočinkové plochy pro veřejnost. Přes trať budou vybudovány dva mosty a také vratný kanál.

Celý prostor kolem vody se otevře veřejnosti, zmizí ploty, přibudou nové možnosti pro volnočasové aktivity a uleví se ulici Vodácká kolem stávajícího kanálu, kterou si oblíbili chodci, cyklisté či bruslaři.

V areálu bude i lanové centrum 

Nová dráha bude využívána zejména k přípravě pro vodní slalom, rodeo a rafting, dále k výcviku studentů a složek integrovaného záchranného systému a také ke komerčním aktivitám pro veřejnost.

Obtížnost stávající slalomové dráhy bude snížena na rekreační splouvání a pro trénink začátečníků. V areálu o rozloze 11 hektarů by měly být plochy s herními a sportovními prvky, lanové centrum, hřiště pro děti, venkovní posilovna, hřiště pro míčové hry či malé kulturní atrium s letním kinem.

Čtěte také: Město chce koupit pozemek u trojského kanálu