Chodov – Otrokovice  2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky: 36.07 Jastřembský, 47.52 Klápa – 0.25 Sovják,
29.07 Valčík, 55.00 Vaněk,  56.57 Nagy.
Rozhodčí: Furmánek – Šolc.
Střely: 36:27. Diváci: 320.
Stav série: 2:3.

Už po 25 vteřinách utkání udeřili v Hale Jižního Města hosté, když se první střelou prosadil Sovják.
Gól nabudil otrokovické hráče a po individuální akci přidal druhý Hradil. V první třetině Chodov Otrokovice přestřílel 18:6, rozdíl byl ale ve výkonech brankářů. Zatímco se v domácí svatyni trápil Zich, Valachy několikrát podržel fantastický Michajlovič.

„Radovan odchytal určitě nejlepší zápas v této sérii a v důležitých momentech nám dával šanci na úspěch. Dá se tedy říct, že tentokrát svůj souboj se Zichem vyhrál. Nebylo to ale jen o něm. V defenzivě pracoval dobře celý tým," zdůraznil kouč Otrokovic Daniel Folta.

To jeden z trenérů Chodova, David Podhráský, říci nemohl. Ať už chytal Zich jakkoliv špatně, chyba nebyla jen v něm. Obránci Chodova totiž nedokázali vyčistit prostor před svým gólmanem a ten tak viděl střely často až ve své kleci. No a útočníci? Ti proměnili dvě rány z 36!

„Podali jsme nejhorší výkon v celé sérii," přiznal zjevně rozladěný Podhráský.

„Zásadní rozdíl mezi oběma týmy vidím v koncovce. Sice jsme stříleli, ale nešli jsme za góly s takovou agresivitou, jako soupeř. Neměli jsme hráče před brankou. V podstatě jsme během první třetiny Otrokovicím rozchytali brankáře."

Ani v té druhé se žádná změna nekonala. Ve 37. minutě za stavu 0:4 pouze Jastřembský korigoval.

„Tlak přišel až ve třetí části, což je pozdě. Soupeř si výhru zasloužil. Jestli se nezmění náš přístup, bude zle," doplnil Podhráský, který tak naznačil, kdo je nyní favoritem.

„Chodov nám daroval mečbol a my ho musíme využít," kontroval první muž lavičky Otrokovic Folta.

Klápa: Snad se Otrokovice mečbolu zaleknou

Patřil k nejagilnějším hráčům Chodova. Přesto jeho výkon na víc než jednu vstřelenou branku a porážku 2:6 nestačil. Takový byl osud 21letého útočníka Pražanů Michala Klápy.

Michale, na dvě branky se ve florbalu těžko vyhrává.
To opravdu jen výjimečně. Šance jsme ale měli, jen jsme je neproměnili. Hlavně v první třetině jsme měli tutovky, ovšem naše koncovka byla mizerná.

Co vám nejvíce chybí v koncovce? Clonění?
To asi taky. Především ale chuť. Schází nějaké přesvědčení, že máme vyhrát. Nejsme hladoví, nikdo není ochotný zatnout zuby a jít za každou cenu až do branky. To Otrokovicím nechybí, jejich hráči daleko víc chtějí, než my. Nejsou třeba individuálně zdatnější, ale hrají jako tým.  A právě bojovnost v play-off rozhoduje.

Bude se vám zdát o gólmanovi Otrokovic Michajlovičovi?
To asi bude, chytal výborně. V celé sérii nebyl výjimečný, tentokrát se ale dobře vyspal. My jsme mu ovšem jeho výkon strašně usnadnili. Nechodili jsme do něj. Nedali mu najevo, že na našem hřišti není pánem. Jsme moc hodní. Nemyslím, že bychom měli být zákeřní, ale víc dorážet a dohrávat souboje až do konce.

V první části byl poměr střel 18:6. Přesto jste prohrávali 0:2. Problém je tedy v gólmanovi?
V brankáři to není. Samozřejmě je dobré, pokud má svůj den, jelikož chytí něco navíc, tak jako tentokrát Michajlovič. Konkrétně ale třeba první dvě branky bych Martinovi Zichovi nevyčítal.  Jak má chytat prudké střely přes hráče? Ty musíme zablokovat. Martin dostal pět gólů, jeden přišel při  power-play. To není až tak špatné. Chyba byla v útoku.

Co je potřeba změnit do zápasu v Otrokovicích?
Snad se Otrokovice mečbolu zaleknou. No a my musíme jen bojovat a Otrokovice jednoduše přejet!

Michajlovič: Teď už myslíme pouze na postup

Naprosto bez problémů se dal vysledovat v duelu Chodova s Otrokovicemi hrdina utkání. 27letý gólman Panterů Radovan Michajlovič si totiž poradil s 34 střelami domácích.

Radovane, asi jste si dlouho takto nezachytal?
Tak se to nedá říct. Každý zápas v extralize je těžký.  I když toho tentokrát na mě šlo o něco víc. Konečně jsem se chytil, v předešlých zápasech série jsem totiž svůj tým moc nepodržel a byl jsem se svými výkony nespokojený.

Co za vaší proměnou stálo?
Vyšší motivace. Víc jsem se soustředil a uklidnil se. Doma jsme byli trošičku nervózní, stáli jsme přeci kousíček od senzace, kterou by vyřazení Chodova jistě bylo. Devadesát procent výkonu gólmana je o hlavě. Někdy ovšem není jednoduché být v pohodě.

Jak moc ovlivnila zápas branka Otrokovic z 25 sekundy?
Zásadně ne, i když šlo pro nás o důležitý gól, který nás ještě víc nabudil. Do konce ale stále chybělo 59 minut a 35 sekund a jedna branka ve florbalu nic neznamená.

Z nich jste minimálně čtyřicet minut dominovali. Co se dařilo?
Myslím si, že jsme ve všech utkáních série byli většinu času lepší než Chodov. Proto vedeme zaslouženě. A co se nám daří? Troufnu si říct, že hrajeme více srdcem. Na druhou stanu máme štěstí, že jsme kompletní, to Chodovu citelně schází zranění hráči.

Vynadáte spoluhráčům za to, že vás v poslední části nechali pod výraznou palbou Chodova?
Za nic jim nevynadám, výborně totiž blokovali střely soupeřů. Naopak je pochválím, bránili parádně.

Před sérií byl favorizovaný Chodov. Jak je tomu nyní?
Teď je to jen o nás. Hrajeme doma, před naším skvělým publikem. A myslíme tak pouze na postup.