„Je to tradiční anketa s téměř padesátiletou historií. Ani letos o ni nechceme přijít, byla by velká škoda, kdyby v ročníku 2020 bylo prázdné místo. Proto jsme se rozhodli, že ho vyhlásíme jinou formou,“ potvrdil prezident českého lyžařského svazu Lukáš Heřmanský.

Pomohla Česká televize, ve spolupráci s níž vznikl dokument, v němž budou představeni nejlepší borci ze všech vyhlašovaných kategorií včetně absolutního vítěze či vítězky. „Bude to velmi neobvyklý formát, víc ale v tuto chvíli prozrazovat nechceme, nechme se všichni překvapit. Myslím, že se mají všichni sportovní fanoušci rozhodně na co těšit,“ naznačil Heřmanský.

Moderátorem akce bude herec Jan Budař, režisérského postu se ujal Petr Horký. Televizní premiéry se pořad dočká na přelomu května a června.

Historicky nejlepší v počtu prvenství v anketě je bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která se radovala hned sedmkrát. Ženám se daří i v posledních letech, kdy se na trůnu třikrát usadila Ester Ledecká a loni ji vystřídala Eva Samková. Obě dvě patří k největším favoritkám i letos.