Na nezdaru se projevilo, že Treterův kůň s příznačným jménem Gangster odmítl dvakrát překonat předposlední překážku, což znamenalo vyloučení za neposlušnost. Ostatní členové týmu tak věděli, že všechny jejich výsledky se již budou počítat, což na ně vytvořilo větší tlak.

Chybám se nevyhnuli ani další jezdci, což v konečném součtu pro český tým znamenalo 48 trestných bodů a nepostupová příčka. Domácí jezdci tak museli před zaplněnými tribunami skousnout, že do Paříže nepojede v této disciplíně žádný český jezdec. Kellnerová i Opatrný totiž vyloučili, že by se v následujících měsících snažili sbírat olympijské body, neboť v polovině sezony mají k dispozici oba jen jednoho koně.

„Dnešní výsledek nás samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu to, že vás sem přišlo takové množství a všichni jste nás povzbuzovali, pro nás hodně znamená. Děkujeme a vážíme si vaší podpory. Moc to pro nás znamená. Věřím, že příští rok vám předvedeme lepší výsledek,“ prohlásila za družstvo na videonahrávce Anna Kellnerová.