Poslední březnový víkend měl odstartovat nový ročník Paddock ligy. A to pěkně zostra, reprízou loňského semifinále mezi Prague Lions a Vysočinou Gladiators. K duelu favoritů nedošlo. Nyní nad sezonou visí otazník. Zklamání neskrýval hlavní trenér pražského týmu, Zach Harrod. „Měli jsme nejlepší tým za dobu, co jsem u Lions,” uvedl americký kouč.

Lions i ostatní týmy si zatím musejí vystačit s virtuální ligou. Česká asociace amerického fotbalu se vydala cestou esportu. Deset mužstev se přihlásilo do prvního ročníku Paddock eligy, která se hraje na platformě Playstationu 4. „Týmy reprezentují skuteční hráči. Ve tříčlenných družstvech musejí být alespoň dva z nich. V rámci jednoho zápasu pak každý z členů odehraje jeden duel se svými soupeři,” vysvětlil Radim Kroulík, PR manažer svazu.

Prague Lions po dvou odehraných kolech dominují. V šesti duelech zatím ani jeden z hráčů nenašel přemožitele. V týmu mají Lions i hvězdu ze hřiště. Lukáš Růžek patří k dlouholetým oporám a v loňském finále si vysloužil trofej pro nejužitečnějšího hráče. „S výkonem mužstva jsem naprosto spokojený. Všechny výsledky byly zatím poměrně jednoznačné, snad to tak půjde dál,” hodnotil úvodní vystoupení Růžek. I přes bezchybnou bilanci vidí prostor pro zlepšení. „Dělám hodně chyb, protože to prostě neumím pořádně s ovladačem, ale zatím se mi to nevymstilo.” 

Zatímco na hřišti patří Lions k jasným favoritům, tak ve virtuální lize bylo nemožné dopředu porovnat síly. „Ani nevím, co jsem čekal. Byla to velká neznámá. V současné situaci je to ale příjemné rozptýlení,” líčil Růžek. Ten zároveň nastínil, jak by se virtuální liga mohla vyvíjet dál. „Třeba se v nadcházejících ročnících podaří uspořádat plnou sezonu s 32 NFL týmy. Určitě by šlo o zajímavou podívanou a výborný doplněk.”

Trenér proti americké posile

Na Pražanům šlapou přerovští Mammoths, kteří rovněž ovládli oba úvodní zápasy. „Klíčové duely se nám daří vyhrávat,” oddechl si Radim Dohnal, který v reálném fotbale působí jako trenér útoku Mammoths. „Můj výkon se mi po posledním utkání hodnotí těžce, protože jsem dostal za vyučenou od Michaela Lindseyho z Gladiators.”

Tým z Vysočiny vyslal do eligy trumf v podobě americké posily. Lindsey se měl letos představit v dresu Gladiators po boku hrajícího trenéra Reginalda Langforda. Kamarádi z dětství se měli v Česku potkat již podruhé. První štaci si Lindsey s Langfordem vyzkoušeli v Pardubicích v roce 2017. Teď pomáhají svému mužstvu alespoň na dálku a s ovladačem.