Nečekaný dárek dostali hokejbalisté TJ Kovo Praha těsně před zahájením nové sezony. Tým sice v červnu nepostoupil z baráže do extraligy, nejvyšší soutěž v zemi mistrů světa si ale přece jen zahraje. Po dvouleté pauze…

Z extraligy totiž odstoupil dvojnásobný mistr ČR Habešovna Gladiators Kladno. Ta byla nejlepším českým klubem v letech 2007 a 2008, vyhrála extraligu, také Evropský pohár.

Do I. národní ligy, již dosud hrálo TJ Kovo, se posunul jiný pražský tým, HBC Hostivař. Ochuzena o jednoho účastníka soutěže tak zůstává Pražská oblastní liga.

TJ Kovo, jež má své domácí hřiště na Palmovce, tak čekají v extralize mistrů světa mj. vysoce prestižní derby - zápasy s HC Kert Park Praha.

„Taková příležitost se nedá odmítnout. Byla to těžká jednání a pro Kovo to ještě těžké bude. Nejen herně, ale i organizačně. Je to ale sport a ten přináší výzvy. V nadcházející sezoně je naším cílem určitě záchrana, pokud možno bez baráže,“ řekl předseda TJ Kovo Praha Michal Krček.

Do nejvyšší soutěže vstoupí TJ Kovo v sobotu 12. září domácím zápasem s Karvinou, o den později se střetne s Opavou. Derby Kovo – Kert Park přijde na řadu v 5. kole extraligy v sobotu 3. října.