Jak byste zhodnotil loňskou sezonu A týmul?
Nečekali jsme nějaké dramatické zázraky. Věděli jsme, že poté, co nám odešel stěžejní hráč Mrákava, bude jasné, že budeme bojovat v jiných rovinách tabulky. Konečný výsledek byl ale docela dobrý. Cílem byla záchrana. Navíc jsme se chtěli zachránit co nejdříve, abychom to neprotahovali. A bylo super, že jsme si v boji o záchranu poradili už v prvním kole s Žatcem.

Je něco, co by se v sezoně dalo udělat lépe?
Kdyby náš kádr podával nadstandardní výkony, tak bychom měli na lepší umístění. Máme nakombinovaný tým mladými a staršími hráči. Někteří hráči se zatím na potřebnou úroveň nevypracovali, ale doufáme, že časem se tam dostanou.

Mohl byste někoho z týmu vyzdvihnout?
Za přístup musím pochválit všechny hráče. A za to, že to dokázali zachránit.Vypíchl bych Dana Putíka, který si jako jediný zasloužil nominaci do širší nominace reprezentace České republiky.

Základní část i play-off vyhrály brněnské Modřice. Dá se jim v současnosti konkurovat?
Mohlo se to stát, kdyby se Karlovy Vary ve finále nepo… Vedly 4:1 a nakonec prohrály 4:5. Sesypaly se na dvou balonech, vedly i v průběhu posledního setu, ale pak přišel psychický blok. Vary měly Modřice na lopatě… Modřice jsou hratelné. Ne že by se daly stabilně porážet, ale dají se porazit.

Čakovické béčko bojovalo o postup do 1. ligy, ale nakonec ve finále prohrálo…
Béčko hrálo super, má za sebou fantastickou sezonu. Je škoda, že nakonec se nepovedla ta poslední třešnička na dortu v podobě postupu, ale v rozhodujících momentech nám chyběli fluktuanti, kteří mohou odehrát polovinu zápasu. Před finále jsme je ale měli vyčerpané a nemohli kvůli tomu nastoupit. Kdyby se v letní přípravě nezranil Jiří Kalous, náš největší talent, tak jsme mohli postoupit. Jemu bude teprve šestnáct let, ale ukázalo se, že to byl klíčový hráč. Škoda jen, že byl na play off zraněný.

Jak teď probíhá zimní příprava?
Připravujeme se, změnili jsme také několik věcí. Skončil trenér Jiří Suchý starší, který odešel do důchodu. Zimní přípravu jsem tak provizorně převzal já, společně se Zdeňkem Kalousem starším. Připravujeme se také jiným způsobem a všechno směřujeme k dubnu, kdy začne nová sezona. Fyzickou část přípravy máme za sebou, teď do toho zapojujeme také herní prvky. Trénujeme od začátku prosince a prokládáme to různými turnaji.

Na jakém jste byli naposledy?
Nedávno v Přerově. Protože jsme uprostřed přípravy, tak jsme nečekali žádné dramatické výsledky. Skončili jsme ale čtvrtí, což je obrovský úspěch. Ve čtvrtfinále jsme přešli přes Vankeho, jednoho z nejlepších českých reprezentantů a do finále nám chyběly dva míče. V zápase o třetí místo jsme pak podlehli 9:10 reprezentační trojici Mrákava, Kob, Vít.

Chystáte nějaké změny v kádru? Doplníte jej mladými hráči z úspěšného B týmu?
Určitě, kádr se změnil. Odešel Pachman a sháníme za něj náhradu. Máme dva hráče z druhé ligy. Zapojíme je do áčka a doplníme to i o naše mladé hráče. Stavíme to právě na mladých, doplněné o několik zkušenějších hráčů.

S čím půjdete do nové sezony?
Budeme oslabení o Pachmana, se kterým jsme počítali dlouhodoběji a musíme čekat, než mladí hráči dorostou na požadovanou úroveň. Máme dva až tři roky na to, abychom to stabilizovali. Doufám, že kluci budou podávat dobré výkony a výsledky přijdou. Je jasné, že se budeme pohybovat na spodku tabulky, naším cílem je tedy záchrana. Udržet se je základ, ale snadné to nebude.