VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Natálie Hejková: Uspěje jen ten, kdo neuhne a vytrvá

Natálie Hejková (63), trenérka basketbalistek USK Praha, už získala pět euroligových titulů. Před dalším ročníkem říká: Uspěje jen ten, kdo neuhne a vytrvá. Tři roky po sobě postoupily basketbalistky USK mezi nejlepší čtyřku Euroligy. V sezoně 2014/15 nejprestižnější ženskou klubovou soutěž starého kontinentu vyhrály.

11.10.2017
SDÍLEJ:

Natália Hejková. Foto: web USK Praha

Dnes večer opět vstoupí do arény. Na jedné straně francouzský Bourges, na druhé takřka nový tým. Jedním trumfem ovšem disponuje velezkušenou trenérkou Natálií Hejkovou na své lavičce.

Těšíte se na sezonu?

Cítím očekávání a trochu napětí. Budeme hrát dobře, nebo ne? Nemáme zatím měřítko, podle kterého by se dala výkonnost určit. Hrály jsme akorát dva turnaje, kde startovaly euroligové kluby, ale zdaleka ne v plné síle. A česká liga nám nemůže nic ukázat.

Odchodů bylo šest a citelných. Přemlouvala jste některou hráčku, aby zůstala?

Stála bych o všechny. Pochopila jsem ale důvody, které nám předkládaly. Byť je pravda, že ne všechny nám vysvětlily, proč odcházejí a některé se dokonce zapomněly rozloučit.

Do kádru opět zařazujete také dvě mladé Češky. Našla byste další, o kterou jste stála a na Královku nepřišla?

Škoda, že z české ligy odešla Julia Reisingerová. Ale ta vlastně zmizela z USK. Talentů je málo. Snad dva v Ostravě, Adéla Smutná a Anežka Kopecká.

Mezi talenty patří Julie Pospíšilová a Kristýna Brabencová. Dostanou šanci na hřišti už letos?

V Eurolize asi těžko. Z mladých dostane šanci asi jen Veronika Voráčková, která už loni párkrát nastoupila. Pro úplně nová děvčata musí být dostatečnou motivací, aby trénovala s áčkem a projevila se v české lize, kde chceme využít deset až dvanáct hráček. Euroliga by pro ně ale znamenala zatím příliš velké sousto.

Co pro vás znamená, že se tým tak omladil?

Snad ještě o něco větší výzvu. Vybrali jsme skupinu mladých a dychtivých hráček, s nimiž se dá pracovat. Snad z nich vychováme alespoň jednu špičkovou.

Cítíte zodpovědnost, abyste nadějné hráčky správně nasměrovala?

Neumím pracovat tak, že vyjdu z haly a zabouchnu za sebou dveře. Snažím se hol-ky ovlivňovat i v normálním životě. Chci, aby školy, do které musí všechny chodit, absolvovaly alespoň trochu se ctí. Nejde jen o basketbal, máme za ně zodpovědnost i jako za lidi.

Kapitánkou bude Kateřina Elhotová. Už se po porodu dostala do bývalé formy?

Ano, už jde o starou dobrou Elhotku. Naše střelkyně, na které bude hra ze značné míry stát. A začala dokonce i dobře bránit. Troufám si říct, že lépe než před porodem.

Můžete blíže představit vaše nové zahraniční akvizice?

Začnu třeba od Marije Režanové, která k nám přišla z Polkowic, kde odehrála několik euroligových sezon. Osobně si ji moc dobře pamatuji z účinkování v Salamance, kde nám jednou v závěru dala šest bodů a rozhodla zápas. Důležité ale je, že jde konečně o skoro dvoumetrovou hráčku. Taková nám v posledních sezonách chyběla. Její výšky budeme chtít co nejlépe využívat. 

Amanda Zahuiová vám zase loni zatápěla ve čtvrtfinálové sérii s Orenburgem.

Na to se nedá zapomenout. Bylo jasné, že nám odcházejí vysoké basketbalistky a ona může hrát na křídle i pivotu. Dokonce tvrdí, že i na rozehrávce. Já jí to ale nevěřím. (směje se)

A Leticia Romerová přichází jako náhrada za kolegyni ze španělské reprezentace Laiu Palauovou?

Tak bych to neformulovala. Leticia je hráčka budoucnosti, v Eurolize ale ještě nenastoupila. Věřím, že se rychle zapracuje a stráví u nás dlouhá léta.

Kdy se k vám připojí Dewanna Bonnerová?

Měla by přiletět příští týden. Bude ale chvíli trvat než ji do týmu po jejím nedávném porodu zapracujeme.

Pojďme ke skupině. Jak ji vnímáte?

Favoritky jsou jasně dané, obhájkyně titulu, hráčky Kursku. Navíc posílily o Sonju Petrovičovou. Těžko si představit, že by s někým ve skupině prohrály. Basketbal je sice nevyzpytatelný, ale pokud se tak stane, pak jednou, maximálně dvakrát. 

Chápu správně, s USK doma a venku?

Chápete výborně. (směje se) I když venku je porazíme asi těžko. Už jenom cesta do Kursku je pořádně složitá.

Ostatní celky jsou hratelné?

Ke Kursku bych přiřadila Galatasaray Istanbul, kam přišly další zvučné posily. O postupu by se mělo rozhodovat mezi námi, Villeneuve, Bourges a Polkowicemi. Otázkou je, jestli se mezi nás vmísí Šoproň, která vytváří docela schopný tým. Může jít o černého koně skupiny.

Soutěž začínáte s Bourges. Kudy na něj?

Soupeřky hrají typický francouzský basketbal, upracovaný s velmi dobrou obranou. Hlavně se nesmíme poddat, pokud nám cokoli nepůjde. Je třeba vydržet čtyřicet minut. Půjde o boj. Každý střet bude nepříjemný. Uspěje jen ten, kdo neuhne a vytrvá.

A vaše cíle pro Euroligu?

Nerada si dávám cíle, dokud není jisté, jaký tým se nám povedl složit. Samozřejmě bychom rády postoupily ze skupiny a pak je vše možné. Věříme, že postupem času bude hrát tým lépe a lépe.

Autor: David Nejedlý

11.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 65 535 Kč

Specialisté v oblasti bezpečnostních systémů a ochrany údajů (kromě zabezpečení IT) System Architect. Požadované vzdělání: bakalářské. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 70000 kč, mzda max. 110000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo pracoviště:, - Ruská 1895, Úvaly, , Prvotní kontakt:, - e-mail: office@enfina.com, - tel.: 604 250 052, , Upřesňující údaje:, - Systémový architekt je zodpovědný za podporu technických požadavků, technický design podle požadavků, strukturu a rozvoj řízení identity nebo bezpečnosti informačních služeb. Architekt bude spolupracovat s dalšími architekty a produktovými manažery na vývoji a harmonogramu, který bude vyhovovat strategickým a aktuálním požadavkům., - Požadavky na pozici zahrnují technický design, specifickou dokumentaci, vývoj kódů, testování, implementaci a omezenou podporu., Jazykové požadavky: AJ + NJ, čeština není nutná, Všeobecné: až 100 % v zahraničí, , - The System Architect is accountable and responsible for the business to technical requirements alignment, technical design as per requirements, architecture and evolution of Identity Management or Information Security services. The Architect will work with other Architects and Product Managers to create a roadmap that meets strategic and current requirements., - The role responsibilities also include technical design/specification documentation, code development, testing, and implementation and limited support., Language requirements: English + German, Czech is not required, General: Up to 100 % abroad, , Zaměstnanecké výhody:, - Bonus. Pracoviště: Amaseno s.r.o. - sídlo, Ruská, č.p. 1895, 250 82 Úvaly. Informace: Karl Schleps, +420 604 250 052.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 65 535 Kč

Specialisté v oblasti bezpečnostních systémů a ochrany údajů (kromě zabezpečení IT) Information Security Expert with Certificate. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 70000 kč, mzda max. 110000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo pracoviště:, - Ruská 1895, Úvaly, , Prvotní kontakt:, - e-mail: office@enfina.com, , Upřesňující údaje:, - Jazykové požadavky: AJ + NJ / FrJ nebo ŠpJ, čeština není nutná, - Certifikáty: řídící implementátor ISO 27001, CISM / CISA, - Zkušenosti: řízení bezpečnostních informačních procesů, procesy řízení identity a přístupů, oddělení povinností, - Obecné: Až do 100% v zahraničí, - Language requirements: English + German/French or Spain, Czech is not required, - Certificates: ISO 27001 Lead Implementer, CISM/CISA, - Experience: Informations Security Management, Identity & Access Management Processes, - Segregation of Duties, - General: Up to 100 % abroad, , Zaměstnanecké výhody:, - prémie. Pracoviště: Enfina - security s.r.o. - sídlo, Ruská, č.p. 1895, 250 82 Úvaly. Informace: Karl Schleps, +420 604 250 052.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 30 000 Kč

Specialisté v oblasti strategie a personálního řízení Manažer nových projektů. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Aktuálně hledáme nového kolegu na pozici Manažer nových projektů pro region Čechy., , Požadujeme:, , • Min. SŠ vzdělání, praxe na obdobné pozici vítána, • Proaktivita, orientace na výsledek, obchodní duch, silné organizační schopnosti, • Komunikační a vyjednávací dovednosti, • Řidičský průkaz sk. B (práce v terénu), , Pracovní náplň:, , • Vyhledávání nových obchodních příležitostí a otevírání nových provozoven, • Komunikace s lékaři, akvizice a znalost konkurenčního prostředí, • Komunikace s úřady, • Úzká spolupráce s marketingovým a obchodním oddělením, , Nabízíme:, , • Silné zázemí stabilní české společnosti, • Práci od pondělí do pátku. Víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, • Velkou podporu na počátku spolupráce, • Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Optik house, s.r.o. - sídlo, Nádražní, č.p. 129, 251 64 Mnichovice. Informace: , .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Specialisté v oblasti strategie a personálního řízení Quality Assurance Specialist. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Karolinská 650/1, Praha, 18600, Popis pracovní činnosti:, - kontrola a vyhodnocování pracovních výsledků sales oddělení (telefonické hovory, e-mailová komunikace), sdělování zpětné vazby, administrativa, interní kontrola kvality, - podpora sales týmu, identifikace potenciálních problémů a spolupráce s managementem, , Požadavky a kvalifikace:, - výborné komunikační schopnosti, plynulá znalost anglického a francouzského jazyka (znalost dalšího jazyka výhodou - němčina, italština, holandština), - zkušenosti s prací v mezinárodním prostředí výhodou, zaměření na detail a kvalitu, - pokročilá znalost počítačových programů (Word, Excel, PowerPoint), - ochota učit se novým věcem, týmový hráč, zkušenosti s prací v anglicky či francouzsky mluvící zemi výhodou, analytické myšlení, , Vzdělání: v oboru Mezinárodní vztahy, Ekonomie, Filologie výhodou, ale relevantní praxe může toto nahrazovat., Výběrového řízení se mohou rovněž zúčastnit kandidáti bez univerzitního vzdělání.. Pracoviště: Nonstop recruitment s.r.o. praha, Karolinská, č.p. 650, 186 00 Praha 86. Informace: Markéta Littlemore, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ani sníh nezabrání našim gepardům předvádět návštěvníkům, jak zdatnými běžci jsou.
4

Zvířata v pražské zoo si užívala sníh. Letos možná naposledy

Ilustrační foto
5

Vltava v neděli uvítá jaro

Asi 200 lidí prošlo Prahou. Upozornili na násilí na ženách a klimatické změny

Přibližně 200 lidí dnes prošlo Prahou v rámci akce Ženy na hrad! Protestovali proti prezidentovi Miloši Zemanovi i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci uspořádala Koalice 8. března, která sdružuje feministická hnutí a další organizace. Podobné demonstrace dnes proběhly i ve Španělsku, kde ženy také protestovaly proti násilí a za rovné platy.

Miloš Zeman složil slib. Část hostů během prezidentova projevu odešla

/FOTOGALERIE/ Miloš Zeman složil dnes odpoledne prezidentský slib a zahájil tím druhé pětileté funkční období. Slavnostního ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu se účastní i poslanci, senátoři, členové vlády nebo část hejtmanů. Zeman byl zvolen prezidentem na konci ledna, když ve druhém kole přímé volby porazil bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.

STAN a TOP 09 zřejmě půjdou do komunálních voleb v Praze společně

Přestože to ani jedna ze stran ještě oficiálně nepotvrdila, zítřejší společná tisková konference mnohé naznačuje. Stejně tak jako hlasy ze zákulisí. TOP 09 a STAN by měly jít do komunálních voleb v Praze společně.

Soud projedná žalobu údajného hackera Nikulina kvůli azylu

Pražský městský soud projedná příští týden žalobu Rusa Jevgenije Nikulina na české ministerstvo vnitra kvůli neudělení azylu. ČTK to zjistila z justiční databáze. Vnitro žádost zamítlo jako zjevně nedůvodnou, muž se podle úřadu pouze snaží vyhnout hrozícímu vydání k trestnímu stíhání. Mluvčí soudu Markéta Puci sdělila, že zasedání se bude konat z bezpečnostních důvodů přímo v pankrácké věznici. O Nikulinovu extradici usilují USA a Rusko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT