Program akceFanzóna se pro fanoušky otevře v neděli v 10 hodin. Ve 13.00 se utkají Black Panthers a Lions. O čtyři hodiny vše zakončí zápas Pardubice Stallions s Příbram Bobcats. Druhý duel vysílá kanál ČT sport.

Pražské derby nechá vzpomenout na loňské finále, ve kterém Black Panthers a Lions svedli lítý souboj o mistrovský titul. Po městských rivalech je na programu druhá porce fotbalu, Pardubice Stallions vyzvou příbramské Bobcats.

Atmosféra byla loni elektrizující 

„Cítíme, že o americký fotbal v Česku roste zájem. Hodně tomu pomáhá Czech Bowl," pochvaluje si marketingový manažer asociace Radim Kroulík, který tak naráží na finálové střetnutí po vzoru amerického Super Bowlu, který v posledních letech dokonce vysílá v přímém přenosu Česká televize.

Atmosféra na loňském Czech Bowlu byla elektrizující. Tři tisíce diváků vytvořily na Žižkově aktérům skvělou kulisu. Fanoušci se bavili nejen při zápase pražských celků, ale také ve fanzóně v parku před stadionem. Ta nebude chybět ani při Bitters Doubleheaderu. Fanoušci se tak mohou těšit na den plný sportu a zábavy. „K americkému fotbalu patří neodmyslitelně i předzápasový program. Kromě občerstvení, které je spojeno především se zámořským stylem, budou ve fanzóně soutěže pro děti o ceny. Na své si přijde opravdu každý," láká Kroulík.

Zatím jsou trumfy na straně obhájců titulu. Black Panthers prochází suverénně sezonou. Pokud se týmu vyhnou zranění, budou je soupeři jen těžko zastavovat.

Lions si vybrali smůlu na zranění hned zkraje roku. I proto teď dohánějí manko a s bilancí dvou výher a tří proher mohou jen vzpomínat na loňskou sezonu bez porážky v základní části. Pardubice i Příbram se drží ve středu tabulky a cíle mají dva. Dostat se do konečné čtveřice zajišťující play-off a neskončit na čtvrtém místě. Pravděpodobné semifinále na Black Panthers si nepřeje žádný z celků.

Bobcats se Stallions odehráli první vzájemné střetnutí minulý víkend. Přestřelku ovládli Východočeši v poměru 51:28. Rekordní vystoupení předvedl Michael Lindsey, jenž zachytil pět touchdownů, což se do té doby v české lize nikomu nepodařilo. Do odvety tak nastupují v podstatně lepším rozpoložení.

Úvodní pražské derby otevřelo letošní sezonu Bitters ligy. Black Panthers si poradili s Lions v poměru 27:9. Lions po pomalém začátku ligy nabrali sebevědomí vítězstvím nad výborně hrající Ostravou a jednoznačnou výhrou s Trnavou. Lze proto očekávat, že druhé pražské derby nabídne mnohem vyrovnanější průběh. Dost možná jako v loňském Czech Bowlu.

BAŠTA AMERICKÉHO FOTBALU? ŽIŽKOV

Pod televizním vysílačem nepůjde letos o poslední představení amerického fotbalu. Viktorka bude i tento rok hostit finále.

Loňský Czech Bowl zakončila kontroverze chybného verdiktu sudích. Podobný problém by se neměl opakovat. Akce bude pod dohledem videorozhodčího. „Chtěli jsme uspořádat svátek amerického fotbalu s předstihem, dva měsíce před Czech Bowlem. Organizačně ho pojmeme podobně. Nebude chybět fanzóna ani doprovodný program," dodává Kroulík.