Dva pražsko-moravské souboje uzavřou dnes program 8. kola fotbalové ligy. V Edenu přivítá Slavia mužstvo Baníku Ostrava a Brno se střetne se Spartou. Oba velkokluby z metropole mají za sebou čtvrteční vstup do Evropské ligy UEFA.

Baník je sice v tabulce před obhájcem titulu Slavií, ale ta v Edenu příliš body nerozdává a v lize ještě na novém stadionu neprohrála.

„Z utkání v Janově se musíme poučit, teď už se plně soustředíme na zápas s Ostravou. Hrajeme doma, Baník je v tabulce před námi, takže o to větší motivaci musíme mít,“ řekl slávistický kouč Karel Jarolím, jehož svěřenci si z Itálie odvezli porážku 0:2.

Červenobílá marodka má spoustu abonentů

Jarolím bude opět postrádat celou řadu zraněných hráčů. Konkrétně? Absentují J. Černý, M. Černý, Pekhart, Šmicer, Kaufman (všichni zranění), Hubáček, Vlček, Šenkeřík (nejistý start).

Ostrava se Slavií už šest let nevyhrála a trenér Miroslav Koubek tým z Edenu stále považuje za favorita ligy. „Jeho kvalita se časem projeví. Začátek sezony Slavii nevyšel úplně podle představ, asi má také svoje problémy a my se toho budeme snažit využít,“ řekl Koubek.

V jeho týmu je nejistý start u Řezníka a Bolfa, pro zranění absentuje Marek.

Zvýšená bezpečnostní opatření

Souboj s Baníkem provázejí zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenky jsou prodávány na jméno, při vstupu je třeba předložit občanský průkaz. Posílena je pořadatelská služba a počty pracovníků bezpečnostní agentury.

Vedení Slavie žádá diváky, aby přišli na zápas s dostatečným časovým předstihem, a vyhnuli se tak frontám u vstupu na stadion.

Kam za sportem v Praze?

PONDĚLÍ 21. září

BOWLING 18.00 Zličínské double – otevřený turnaj (herna Best Bowling v Metropoli Zličín, Praha 5).

FOTBAL I. liga: 17.30 Slavia – Ostrava (Synot tip Aréna v Edenu).

SOFTBAL Pražský přebor mužů: 17.15 Iuridica B – Radotín B (Svoboda Park v Bohnicích, Dolákova 555, Praha 8).

(klt, dp)