Do Prahy má dorazit i Oliver Zeidler. Špičkový německý veslař se stal loni mistrem světa na trenažéru v nejprestižnější kategorii a je i trojnásobným světovým šampionem na skifu ve veslování na vodě.

V hlavním závodě na 2000 metrů nastoupí bronzový z loňského zimního MS Jakub Podrazil, dále Jan Cincibuch a Jan Potůček. Zlaté medaile ze šampionátu v Torontu obhajují ve svých kategoriích lehkovážníci Jiří Šimánek (23-39 let) a Miroslav Vraštil (40-44 let). Na loňské zlato bude chtít navázat i junior Tadeáš Muk.

Ondřej Perušič a David Schweiner dosáhli s pomocí svého týmu na nejlepší výsledek v historii českého plážového volejbalu, v Mexiku v říjnu vyhráli světový šampionát.
Paříž bude vlastně první pravá olympijská zkušenost, říkají Schweiner a Perušič

Z Češek se představí univerzitní mistryně světa Anna Šantrůčková, kterou doplní mistryně Evropy z roku 2017 Lenka Lukšová. Diváci se mohou těšit i na stříbrné z posledního mistrovství světa do 23 let Alžbětu Zavadilovou a Elišku Podrazilovou. U nich uvádíme výčet úspěchů z letního veslování.

Vyvrcholí i dlouhodobý projekt Česko vesluje

„Jsme dobře připraveni a jsem přesvědčený, že bude všechno klapat,“ uvedl David Kyncl, předseda organizačního výboru mistrovství světa. „Doufáme, že českých medailí bude co nejvíc,“ přál si.

Dobrá práce. Pražští Lvi přehráli budějovický Jihostroj na jeho palubovce 3:0.
Popatnácté. Odehráli jsme skvělý zápas, smál se kouč Lvů po výhře v Budějovicích

Závodníci i diváci se mohou také těšit na nový unikátní závod „Versa challange“ složený z pěti disciplín, v němž startuje dvanáct nejlepších žen a mužů z kvalifikace. Tento závod se stal inspirací i pro soutěž členů Integrovaného záchranného systému ČR, kteří pojedou zkrácený závod po jeho vzoru.

Štafety IZS nastoupí již ve čtvrtek společně s žáky a studenty základních a středních škol, kteří se představí ve štafetách na 4×1 minutu. Studentům tak vyvrcholí dlouhodobá soutěž projektu Česko vesluje, z něhož se nejlepší do Prahy nominovali.