Nejlepší obsazení v novodobé historii nabídne fanouškům tenisu turnaj žen ECM Prague Open. Na pražské Štvanici se od pondělí ukáže světová čtrnáctka Vera Zvonarevová z Ruska, kterou doplní již dříve ohlášená Shahar Peerová z Izraele (momentálně 18. ve dvouhře WTA).

„Poprvé máme dvě hráčky ze světové dvacítky, což je příslib skvělého ženského tenisu,“ láká do ochozů Vladislav Šavrda, ředitel turnaje dotovaného částkou 145 tisíc dolarů.

Zvonarevová má letos skvělou formu. Už třikrát hrála finále, ale v Hobartu, Dauhá i o víkendu v americkém Charlestonu prohrála. „Třeba jí to vyjde u nás,“ ušklíbl se Šavrda.

Třiadvacetiletá Ruska má stejného manažera jako Peerová, takže jednání o účasti bylo jednodušší. Obě hráčky do Prahy přilákala i nadstandardní finanční nabídka. „Řekli jsme si, že jsou to natolik kvalitní hráčky, že jejich účasti u nás pomůžeme. Mají ale ve smlouvě motivační faktor,“ doufá Šavrda, že hvězdy zápasy „neodchodí“.

Přímo do pavouka dvouhry se z českých tenistek vedle Kláry Koukalové na poslední chvíli vešla i Iveta Benešová, čerstvá finalista z Estorilu.

Muži jsou slabší

Metropolitní akci tradičně doplní challenger tenistů, letos o něco chudší než jindy. Fanoušci dostanou příležitost vidět druhou českou garnituru mužů v čele s loňským vítězem Dušanem Lojdou, který dostal divokou kartu, i finalistou Jiřím Vaňkem.

Pro labužníky je připravena sobotní exhibice. Na kurtu se ukáže bývalý první hráč světa a jeden z nejlepších antukářů minulosti Thomas Muster. „Je stále v kondici,“ ujišťuje Šavrda.

Soupeřem Rakušana, mimo jiné dvojnásobného vítěze bývalého Czech Open, bude první vítěz současného challengeru a bývalý český reprezenatnt Ctislav Doseděl.