Program žen
10.00 semifinále č. 1 HC 1971 Rakovník – HC Praga 1946
11.15 semifinále č. 2 SK Slavia Praha – TJ Slavia Hradec Králové
15.00 finále

Program mužů
12.30 semifinále č. 1 SK Slavia Praha – TJ Bohemians Praha
13.45 semifinále č. 2 HC 1971 Rakovník – TJ Slavia Hradec Králové
16.45 finále

Renda a Bětka zvou na ženskou část, obě chtějí zlato

V pražské finále mohou věřit příznivci ženského pozemního hokeje z metropole. Stane se tak ve chvíli, kdy vítězky základní části ze Slavie porazí i napotřetí v této sezoně své jmenovkyně z Hradce Králové. Ve zopakování výsledků 6:2 a 4:3 věří i dvaadvacetiletá útočnice červenobílých Renata Capouchová.

To pragovačky, jež skončily po pěti turnajích třetí, nebudou v duelu s Rakovníkem favoritkami. Tím spíš, že letos vyválčily s Rakovníkem pouhý bodík za remízu 8:8, podruhé už na Středočešky nestačily, když podlehly 2:5. To si dobře uvědomuje i dvaadvacetiletá útočnice Alžběta Nedvědová.

Děvčata, jak vidíte své semifinálové soupeřky?
Renata: Holky z Hradce Králové jsou velké bojovnice, takže na nás nečeká lehký zápas. Budeme se muset vyrovnat především s jejich velmi dobrou, obětavou obranou, za kterou skvěle chytá Bára Čecháková, která bývá vždy i naším největším problémem.
Alžběta: Rakovník je vyrovnaný soupeř. Záleží na tom, kdo komu vnutí svou hru a udrží si klidnou hlavu. Dobře víme, že se na něj nedá hrát středem. Pořád to sice zkoušíme, ale snad už jsme pochopily, že to vážně nejde. Úkolem číslo jedna je pohlídat si nebezpečnou útočnici Kláru Hanzlovou. Já si ale myslím, že to zvládneme.

Jak hrát na Hradec Králové, respektive Rakovník?
Renata: Jako obhájkyně titulu si na Hradec věříme. Jsme favoritkami, a tak to i bereme. Osobně tipuji, že vyhrajeme 5:2. Je třeba být trpělivé a proměnit šance, které si jistě vytvoříme.
Alžběta: Musíme dávat góly a zbytečně nebláznit. Určitě půjde o zajímavý a napínavý zápas. Máme v plánu oplatit Rakovníku loňskou semifinálovou prohru. Letos to bude jistě obráceně.

Koho favorizujete z druhého semifinále?
Renata: Myslím si, že postoupí Rakovník. Půjde ale o veliký boj.
Alžběta: Pro všechny by bylo velikým překvapením, kdyby nepostoupila Slavia Praha.

Koho byste si přály do finále?
Renata: To je mi celkem jedno. Pokud chceme získat titul, musíme porazit kohokoliv.
Alžběta: Přála bych si, aby to byl Hradec Králové. Bylo by to zajímavější. Všichni totiž už dnes předpokládají, že se tam dostane Slavie. Ostatně tak, jako vždycky.

Cíle pro Final four?
Renata: Jak už jsem říkala, bereme jenom zlato.
Alžběta: Stejně tak i my. Za všechny z nás chci slíbit, že se popereme s každým, kdo se nám postaví do cesty a uděláme všechno proto, abychom si splnily náš sen být mistryněmi.

Mužské derby otevře cestu do finále

Souboj druhého s třetím celkem základní části, takový punc bude mít třetí letošní halové měření sil mezi hokejisty Slavie a Bohemians. První dvě z nich vyšla lépe sešívaným, kteří s klokany nejprve remizovali 3:3, aby je posléze přehráli 8:2. To už je ale zapomenuto. Jen vítěz derby vyzve v souboji o zlato lepšího z dvojice Rakovník a Hradec Králové. Ale nepředbíhejme. Duel si zaslouží detailnější pohled. Třeba ten pětadvacetiletého obránce červenobílých Martina Hanuse, nebo šestnáctiletého talentu zelenobílých Lukáše Plochého.

Pánové, jak se těšíte na derby?
Martin: Moc! Bohemka je náš tradiční soupeř. Zápasy s ní jsou vždycky napínavé. Tím spíš, že za soupeře nastupuje řada skvělých hráčů. Vedle Aleše Peřinky klokani povolali i své legendy Maříka a Vespalce. Takže nemůžeme čekat, že bychom vyhráli snadno. Jejich zkušenosti jsou pro nás velikým nebezpečím.
Lukáš: Je to mimořádně silný soupeř. Jednu pětku mu tvoří reprezentanti, a tu druhou také velice dobří hráči. Začnu od obrany, kde operují zejména Martin Hanus a Martin Lehovec. V útoku mají jednoho z nejtalentovanějších hráčů současnosti Martina Capoucha. Celý jejich útok ale budí respekt.

Jak hrát na soupeře?
Martin: Obraz hry si upřímně nedokážu moc představit. Trenér klokanů Mirek Ludvík pracuje hodně s videem, a tak čekám, že vymyslí něco nového i pro tento zápas. I přesto věřím, že postoupíme.
Lukáš: Tak, jak umíme. Nesmíme si nechat vnutit hru Slavie a hlavně musíme být velice disciplinovaní. Prostě nedělat zbytečné fauly.

Koho favorizujete z druhého semifinále?
Martin: Jednoznačně Rakovník.
Lukáš: Také Rakovník, který po celou sezonu neztratil ani bod.

Koho byste si přáli do finále?
Martin: Nechceme se ohlížet na to, proti komu budeme hrát, ale na to jak.
Lukáš: Přál bych si Hradec Králové, protože jsme s ním doposud neztratili ani bod. Je to určitě hratelnější soupeř než Rakovník.

Cíle pro Final four?
Martin: Tradičně ty nevyšší. Ve Slavii ani jiné nejsou. Nicméně pokud se ve finále opravdu utkáme s Rakovníkem, bude to velmi těžké, protože jsme ho letos ještě nepřehráli.  Final four je ale kapitola sama pro sebe, takže se nechme všichni překvapit.
Lukáš: Žádné cíle si nedáváme. Musíme dělat postupné kroky a nemyslet dopředu. Určitě bychom chtěli porazit Slavii a dojít tak do finále. A kdo by ho nechtěl vyhrát a stát se mistrem?