Diváci ve Squashcentru Strahov museli mít roušky, hráči po vstupu na kurt si je mohli sundat. Otírání zpocené ruky o stěnu kurtu už však možné nebylo. „Je složité s tím hrát. V zimě se to dá přečkat, ale nedokážu si to představit, jak bude možné tohle aplikovat v Egyptě nebo v Jižní Africe,“ prohlašoval o nařízení Martin Švec, který v prvním kole prohrál s krajanem Jakubem Solnickým.

„Když se během výměny o sebe otřeme, tak neotřít ruku o stěnu mi přijde zvláštní. Hráči to mají naučení. To je jako kdybyste tenistům nařídili, aby si před podáním nedriblovali míčkem. Ale na Strahově jsou kurty dobře klimatizované, vliv na moji prohru to nemělo,“ prohlásil Švec, který je na světovém žebříčku těsně za nejlepší stovkou. Jeho spoluhráč z brněnské Viktorie si také během zápasu chtěl instinktivně sáhnout po stěně. „Ale rozhodčí mě pokaždé včas zarazil, gestikuloval, že nemohu. Je to změna, ale ne tak obrovská,“ dodal Daniel Mekbib, který v prvním kole porazil Marka Panáčka.

Ondřej Uherka podlehl Němcovi Valentinu Rappovi, dál se nedostal také Viktor Byrtus ani David Zeman. Dnes od 13 hodin se ve čtvrtfinále utkají Jakub Solnický s Juanem Vargasem. „Věřím si do dalšího kola a těším se na zápas,“ prohlásil Solnický, který si pochvaloval předsezonní přípravu. „Cítil jsem se dobře, uplatil jsem svoji zbraň. Zaměřil jsem se totiž na kondičku a myslím, že se to vyplatilo.“ Na Daniela Mekbiba čeká o hodinu později utkání s Valentinem Rappem.