Česká ženská reprezentace splnila na mistrovství světa v lakrosu ve svém závěrečném utkání skupiny B proti Novému Zélandu roli favorita. Soupeře z opačné části zeměkoule porazila v deštivém Edenu jasně 15:3 po poločase 6:1 a dnes od čtyř hodin odpoledne nastoupí proti Irkám.

Hraje se tzv. zápas play in a ve hře je postup do čtvrtfinále. „Bude to těžší, Irky mají agresivní obranu,“ uvedla kapitánka týmu Veronika Brychcínová. „Nebudeme si moci přihrávat tak snadno v útoku, jako proti Novému Zélandu. Je ale dobré, že jsme si mohly v tomto zápase vyzkoušet, co jsme trénovaly. To nám dosud ne vždy vycházelo. Proti Irkám to nebude jednoduché, bude to určitě tvrdý zápas,“ zopakovala Brychcínová.

Začíná pražský baseballový týden

V krčském baseballovém areálu dnes zahajuje program Pražského baseballového týdne. Letošního rošníku se opět účastní dvě české reprezentace.

Ta seniorská bere turnaj jako kvalitní herní přípravu na zářijové mistrovství světa. To se uskuteční právě v Praze pod názvem Baseball World Cup 2009, zatímco národní tým hráčů do 21 let se pro změnu chystá na evropský šampionát juniorů počátkem srpna v německém Bonnu.

Pražský baseballový týden začíná v půl čtvrté odpoledne soubojem Chorvatů s Rakušany, poté nastoupí naši junioři proti Švédům a od půl osmé večer první český reprezentační tým změří své síly s družstvem Moskvy.

Kam za sportem v Praze?

ÚTERÝ 23. června

BASEBALL Pražský baseballový týden, turnaj mužů: 15.30 Chorvatsko – Rakousko, 17.30 junioři ČR – Švédsko, 19.30 ČR – Moskva (areál v Krči, Pálkářská ul., Praha 4).

BRUSLENÍ Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00.

FOTBAL Výstava: 9.00 až 19.00 Sto let vysočanského fotbalu (Vysočanská radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9).

HOKEJ 18.30 Valná hromada fanklubu hokejové Slavie (hotel Slavia v areálu v Edenu, Vladivostocká 10, Praha 10).

LAKROS Mistrovství světa žen, utkání play in o postup do čtvrtfinále: 16.00 ČR – Irsko (areál Slavie v Edenu, Vršovice).

PLOCHÁ DRÁHA 18.00 Mistrovství ČR jednotlivců, semifinále + 125 ccm (stadion Markéta, Břevnov).

SPORT PRO DĚTI 17.00 Sportovně-zábavné odpoledne Sportovní Akademie Nové Generace (Squash Point, Květnového vítězství 938/79, Praha 4).

TURISTIKA 13.00 Výlet Draháňským údolím pro seniory (Burešova 12, Praha 8).

(klt, dp)