Ani větrné podzimní počasí nesmazalo účastníkům předposledního letošního závodu ČEZ RunTour z tváří běžecké úsměvy. Užili si nejen den plný běžeckých závodů, kterých se zúčastnilo nejvíce běžců z celé sezony, ale také nabitý doprovodný program, v rámci kterého se mohli v ČEZ Energy zóně setkat s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem nebo semifinalistkou Wimbledonu Barborou Strýcovou.

Dopolední část programu patřila dětem, které závodily při Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů. Po nich už se do startovního koridoru začali řadit účastníci rodinného běhu na tři kilometry, ve kterém zvítězili Kryštof Vilk (10:07) a teprve desetiletá Martina Chudová (11:19).

Zličín vyhrál přeborový šlágr na hřišti Tempa 3:1!
Šlágr ovládl Zličín. Porazil a na čele tabulky dotáhl Tempo

Přibližně tisícovka běžců se zúčastnila závodu PUMA RUN 5 KM – nejrychleji z nich běželi po rychlé trati s krásnými výhledy na Prahu Michal Burian (15:48) a Lucie Pavlištová (18:06). Před nejprestižnějším závodem ČEZ RUN 10 KM namířil startovní pistoli do vzduchu Jaromír Jágr, který s úsměvem popřál běžcům, aby porazili starostu Prahy 6 Mgr. Jakuba Stárka stojícího na startu v první řadě. „Je tady daleko víc lidí, než jsem čekal, což je moc dobře. Je důležité, že lidé sportují. I když já se musím přiznat, že mám odmalička negativní vztah k běhání. Narodil jsem se těžkej a většinou jsem dobíhal poslední,“ smál se. Vítězi desetikilometrového závodu se stali Michal Šmahel (31:13) a Hana Homolková (36:49).

Na nejdelší trati závodily také štafety. A jedna z nich byla svým složením i smyslem zcela výjimečná! Třetí příčku obsadil tým PUMA 75, který byl sestaven k oslavě 75 let této ikonické značky. Spojil generace, profesionály i hobíky z Česka a Slovenska. Kapitánkou týmu byla Eva Seidlová, která letos oslavila stejně jako PUMA své 75. narozeniny a během své kariéry absolvovala už 506 maratonů! Společně s ní běželi olympionička Marcela Joglová, pražský umělec Jan Bican a mistr Slovenska v půlmaratonu Martin Rusina.

Etemike Oghenekaro Graham vstřelil čtvrtou branku a dostal Sokoly zpět do pohody // Sokol Hostouň - FK Motorlet Praha 5:2 (2:2), ČFL 8. 10. 2023
Motorlet po pěti letech podlehl Hostouni. Od lídra ČFL dostal pět gólů

Závodníci i jejich doprovod si mohli také v Praze vychutnat rozsáhlé zázemí, odpočinout si v relaxační zóně O2, dobít se energií ve stánku Edgar.power, zajít si na masáž od ALPY a Nadace Leontinka, zasoutěžit si o elitní běžecké boty PUMA nebo si třeba vychutnat výborné jídlo z LIDL menu.

Běželo se pro děti i nevidomé

Na každém závodě ČEZ RunTour se běží také pro děti a mladé lidi s těžkým osudem. Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým lidem, i tentokrát dostane 50 korun z každého uhrazeného startovného.

Vlašim doma porazila Duklu 3:2
Divoká přestřelka a dvě penalty. Vlašim doma přetlačila Duklu

Pomáhat je ale možné také jinak, a to prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V ní uživatelé získávají body za své sportovní aktivity. Tyto body

pak mohou přiřadit vybranému projektu, kterému Nadace ČEZ následně věnuje finanční prostředky. V rámci partnerství běžeckého seriálu RunTour a společnosti ČEZ je mezi projekty vždy zařazován dětský domov z kraje, ve kterém se konkrétní závod koná. Tentokrát se podařilo vyběhat 70 tisíc korun na lepší vybavení pro Dětský domov Mladá Boleslav. „Děkujeme všem běžcům, kteří s námi prostřednictvím aplikace podpořili dětský domov v Mladé Boleslavi. Finanční prostředky díky tomu půjdou tam, kde jsou opravdu potřeba,“ dodává ředitel závodu Marek Pirzkall z pořádající agentury VMLY&R.

ČEZ RunTour už má před sebou jen poslední závod letošní sezony. Ten se uskuteční 21. října na dostihovém závodišti v Pardubicích. Chcete se na start postavit také? Registrujte se už dnes na www.run-tour.cz.