Desetikilometrový kurs byl perfektně zavlažený celodenním pátečním deštěm, teplota se držela až u patnácti stupňů, podzimní barvy nasvětlovalo slunce. A v klubové restauraci pak čekala výtečná kulajda, k tomu parádní účastnické triko od Craftu. Zkrátka nedělní výlet pro celou rodinku jako malovaný.

Gerron Stewart (Spartak Praha 4) vyrazil svižně hned od startu a v cíli z toho byl výborný čas 35:09 s náskokem 40 vteřin na Lukáše Havlíka (Hvězda Pardubice) a dalších 38 na Šimona Beránka, už opečovávaného přípravou double zázemí Olympu/Kerteamu. „Jsem zdravý a můžu běhat, chystám se na mistrák v krosu, jsem moc rád,“ radoval se člen běžecké dynastie po vítězné premiéře.

Filip Dvořák je stále v pohybu

Výborné páté místo zaznamenal olympionik kanoista Filip Dvořák (40:22), který jako by se vydal v tátových stopách, i otec Libor má páté místo pod pěti kruhy v Moskvě 1980 a pak nekonečný počet skvělých běžeckých závodů.

„Druhý rok nejsem profík. Běhám skoro každý den do práce a z práce tam i zpět pět kiláků, hodně jezdím na kole. A teď mě začalo bavit zase závodit. Ale pořád mám šestaosmdesát kilo, to je dost,“ vyprávěl.

Mezi ženami byla jasně nejlepší Anna Straková (42:42, absolutně devátá), účastnice olympijského maratonu v Aténách 2004, také bývalá skvělá duatlonistka. „Kloužou mi boty,“ zoufala si na startu. Ale zvládla to v pohodě. „Přišlo mi to pořád nahoru nebo dolů, žádné stabilní tempo po rovině. Ale běželo se dobře,“ usmívala se v cíli.

Do boje vyslala už dopoledne i dvě dcerky Ayelet a Kaylu. Druhá a třetí doběhly za mámou o generaci mladší Mariana Konvičková (45:25) a Natália Ondrusková (46:50). Pětku vyhráli Jan Kunčický (17:15) a Anna Málková (18:21, čtvrtá absolutně).