První část dvoukolového seriálu se koná v sobotu 23. září, finálový díl se pojede v neděli 8. října. „Za těch deset let to čítá 33 závodů. Před pár lety nás hodně omezil covid, takže závodů mohlo být ještě víc. I tak jsme ale pyšní, co se nám povedlo,“ řekl za organizátory Michal Douša.

Každý závod v průměru absolvuje zhruba 120 dětí a 80 dospělých jezdců. „To je dohromady za celou dobu zhruba 6600 závodníků. Začínali u nás současní juniorští reprezentanti,“ zmínil Douša například Adélu Markovou, která získala na nedávném dráhovém MS bronzovou medaili.

Na startu budou známí cyklisté

V minulosti startovala ve Višňovce česká špička jako například současný vicemistr světa Martin Stošek, vítěz Cape Epic Kristián Hynek, olympionik Jan Škarnitzl, či Marek Rauchfuss a další.

„I letos budou známá jména ve startovní listině,“ slíbil Douša. Pořadatelé se ale chtějí v budoucnu zaměřit víc na děti a podpořit tak jejich aktivní sportování. „Věříme, že se nám podaří tradici nadále udržet, protože situace není i díky nedávné covidové době jednoduchá. Ale jsme si jistí, že je třeba dětem a mládeži a také jejich rodičům ukázat zdravou životní cestu, která přináší mnoho pozitiv.“

close Blíží se závody horských kol Bike Ranch Cup. info Zdroj: Bike Ranch Cup zoom_in Blíží se závody horských kol Bike Ranch Cup. Připraveny jsou dopolední dětské závody od nejmenších v sedmi kategoriích rozdělených na dívky a chlapce. Tratě v parku na trávě a hliněných cestách jsou adekvátní věku. Odpoledne je čas vyhrazen závodům kadetů, juniorů, žen a mužů.

Registrace k závodům bude probíhat online na stránkách závodů www.bikeranch-cup.cz případně na místě před závody v ulici Pod Šancemi nejpozději hodinu před startem jednotlivé kategorie.