Do rakouské metropole odjedou s touhou odčinit nepříznivý sportovní dojem, který tam zanechali jejich mužští kolegové, jež krátce po zisku tuzemského primátu vypadli z divize B prestižní soutěže.

Podobný scénář si ale slávistky nepřipouštějí, což potvrzuje i čtyřiadvacetiletá levá obránkyně Kamila Dukátová, která nám poskytla exkluzivní informace z tábora českých šampiónek.

Kamilo, jak probíhala příprava na pohár?
Po oslavách titulu jsme pokračovaly ve stejném duchu jako během celé halové sezony. V úterý běhaly, poté absolvovaly trénink v hale, v pátek fitbox a po něm šly opět trénink.

Jak moc vás varoval pád mužů?
Spíš nás moc mrzí. Divize B bývá nevyzpytatelná. Všechny týmy jsou tam vyrovnané, a proto je nesmírně obtížné se prosadit. Našim velikým a možná hlavním problémem, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu, je ten, že naše extraliga není příliš kvalitní a nenabídne nám dostatečnou přípravu na podobné akce. Přesto našim mužům i nadále věřím a doufám, že se příští rok vrátí zpět.

V jaké pozici odjíždějí do Vídně slávistické ženy?
Určitě nejedeme v pozici favoritek, ale s přáním dostat se do horního kříže a poté překvapit.

Koho považujete za favoritky?
Hráčky německého Kölnu, který vévodí evropskému halovému hokeji už několik let. O zlato budou usilovat i Holanďanky z týmu S-Hertogenbosch.

Ty potkáte v prvním duelu…
Ano, pevně věřím, že by nám mohlo pomoct, že jde právě o první zápas, a tak můžeme nerozehrané soupeřky překvapit. Pak nastoupíme proti našim starým známým z rakouského týmu SV Arminen. S tímto celkem máme zkušenosti, a tak si proti němu věříme a doufáme ve výhru. Den nato se utkáme s Běloruskami, které jsou také velmi dobré, bude záležet na tom, jak se nám zápas vydaří.

Cíle?
Tím hlavním je udržet se v elitní divizi. Chceme si zahrát a užít špičkový evropský halový hokej. Naším tajným přáním je pak odjet domů s medailemi.

Program akce červenobílýma očima

pátek
14.00 S-Hertogenbosch
17.50 SV Arminen

sobota
11.20 HC Ritm
15.30 – 19.15 zápasy o umístění

neděle
10.00 – 14.30 zápasy o umístění

A to není z Ligy mistryň rozhodně všechno. Díky ochotě Kamily Dukátové bude u všeho podstatného i Pražský deník, který připraví na tomto místě večer co večer každého hracího dne aktuální souhrn.