Tomu odpovídaly i výsledky ročníku 2012/13. Dukla doma nejprve přehrála svého soupeře o deset branek 31:21, aby posléze vyhrála na Moravě 29:26.

Pražané jsou favority i třetího kola Triglav pojišťovna extraligy. A to přestože nyní dělí oba celky v tabulce pouhý bodík. Dukla je sedmá a Kopřivnice desátá.

Sobotní soupeře spojuje porážka z Jičína, kde Kopřivnice padla 21:31 a Dukla 17:21 i to, že se jejich týmům lépe dařilo v domácím prostředí. Dukla zvítězila v prvním kole nad Zubřím 32:24 a Kopřivnice o kolo později dokázala remizovat s Talentem M.A.T. Plzeň 24:24. Otázkou zůstává, zda překvapí i tentokrát.

 „Remíza s Plzní byla pro veřejnost asi nečekaná a kluky jistě povzbudila, mě ale spíš mrzí, že jsme v závěru neudrželi hubené vítězství," míní trenér Kopřivnice Ivo Vávra.

 „Klukům vtloukám do hlavy, že se dá hrát s každým. Šlo to s Plzní, může to jít i na Dukle," pokračuje odhodlaně mladý kormidelník.

 „Je ovšem pravda, že s venkovními zápasy za posledních pět let nemáme moc dobré zkušenosti. Nechceme už být nějakým otloukánkem, na kterém si domácí týmy vylepšují skóre. I do Prahy si chceme jet alespoň pro bod. Tipuji, že utkání skončí 25:25," usmívá se Vávra.

V týmu není potřeba mít jednoho vyloženého střelce, říká spojka Dukly Vojtěch Šik

VOJTĚCH ŠIK.V loňské sezoně častokrát laboroval se zraněními. Proto se v letní přestávce spekulovalo, že skončí s aktivní kariérou. Nakonec se rozhodl pokračovat, což se ukázalo jako velmi šťastné, neboť v prvních dvou duelech Triglav pojišťovna extraligy výrazně pomohl obraně Dukly a stejně tak zatížil konto jejich soupeřů osmi brankami. O kom je řeč? O třiatřicetileté levé spojce Pražanů Vojtěchu Šikovi.

Vojtěchu, jak hodnotíte vstup Dukly do sezony?
Trochu rozporuplně. Hodně se nám povedl zápas proti Zubří. V něm jsme podali výkon, který bychom chtěli předvádět v dalších kolech. Zklamáním pro nás bylo utkání v Jičíně, které se nám pro změnu nepovedlo. Dojem z něho bychom chtěli proti Kopřivnici napravit.

Rozdíl mezi hrou Zubří a Jičína byl v obranách. Znamená to, že na zataženou umíte hrát a na vytaženou ne?
Dá se to tak říct. Jičín na nás byl velmi dobře připravený a plně eliminoval naši druhou vlnu, ze které bychom chtěli těžit a dávat tak „laciné góly". Jičín má jednu z nejlepších obran v celé extralize. Na takto postavenou obranu je velice těžké se prosadit.

Jakou očekáváte obranu od Kopřivnice?
Připravujeme se opět na zatažený obranný systém 0-6, který by nám, jak doufáme, měl opět vyhovovat.

Byla v něčem rozdílná příprava na Kopřivnici oproti Jičínu?
Ano, příprava se podle obranného systému soupeře mění. Přizpůsobujeme mu naše útočné kombinace. Jsou to ale signály, které máme zažité už z minulého roku a jen je oprašujeme a pilujeme.

V čem je síla Kopřivnice?
Soupeři mají mladý tým, který před sezonou doplnili o několik zkušených hráčů. Nejdůležitější byl asi příchod gólmana Luďka Fabiána, který pokud má svůj den, tak dokáže zavřít branku. Citelný je i příchod rozehrávače Radka Bajgara (tato spojka na Dukle nenastoupí kvůli jednozápasovému disciplinárnímu trestu, pozn. redakce). Právě kombinace zkušenosti a mládí může být mimořádně nebezpečná.

Je Kopřivnice váš oblíbený či neoblíbený soupeř?
Poslední dobou se nám na Kopřivnici daří, nepamatuji se, že bychom s ní prohráli. Mně osobně se v Kopřivnici moc dobře nehraje, protože je tam specifická hala a kolem hřiště jen málo místa. Vzpomínám si ale, že jsem v dresu Plzně nasázel tomuto soupeři třináct gólů, což je můj extraligový rekord.

To je skvělá porce, o které v letošním ročníku mohou dukelské spojky jen snít. Mají pražské spojky na to, aby dávaly
v zápasech stabilně třeba osm branek?
Není potřeba mít v týmu jednoho vyloženého střelce. Je lepší mít několik takových, které jsou v zápase schopné dát třeba pět gólů. Jedince si totiž pohlídáte. Samozřejmě ale mohou Radek Mráz nebo Zdeněk Polášek vylétnout. Možná i já.

Dovolí vám to loket?
Ano, loket už je zklidněný, se střelbou tak problém nemám. Mám vleklé problémy se zánětem achilovky. Ta už nikdy nebude v pořádku. Doufám, že ale mohu být týmu stále přínosný.

Jak hrát na Kopřivnici?
Budeme chtít předvádět naši hru ze zabezpečené obrany, za kterou nám kryje záda Tomáš Petržala. No a pak chodit do brejků. Rychle odskočit a v klidu vyhrát.

Váš tip na výsledek?
Měli bychom dát víc než 25 gólů. Řeknu proto 28:22.

HC Dukla Praha - KH Kopřivnice

3. kolo, Triglav pojišťovna extraligy, sobota 21. září, 18.30 hodin, hala Ruzyně, Pilotů 217, Praha 6.

Tip redakce: Výhra domácích 26:20.

 „Vcelku sympaticky vstoupilido sezony házenkáři Kopřivnice. S hlavním favoritem soutěže, Talentem M.A.T. Plzeň, dokázali získat nesmírně cenný bod. Dukla ale na zataženou obranu umí. Příliš mnoho branek také nedostává. Vidíme to proto na její vítězství, které se bude rodit tak nějak klasicky, tedy od skvělého Petržaly v její brance, k rychlým brejkům střelecky velmi dobře disponovaných křídel."