„Udělali jsme maximum pro to, aby šlo o nejlépe obsazený golfový turnaj v české historii. A to se povedlo. Bude to velký sportovní svátek," řekl na dnešní tiskové konferenci hlavní promotér turnaje Petr Dědek. „Turnaj nabízí světové legendy, vítěze majorů a Ryder Cupů. Věřím, že budou diváky bavit a že uvidíme několik krásných zážitků," dodal.

Hráč, který sesadil z trůnu Woodse 

Třiačtyřicetiletý Angličan Westwood byl v roce 2010 celkem 22 týdnů světovou jedničkou, když sesadil z trůnu Tigera Woodse. Vyhrál 42 turnajů, z toho 23 na okruhu European Tour.

„Doufám, že jsem si přijel pro vítězství. To je samozřejmě hlavní cíl a získat nějaké body do kvalifikace na Ryder Cup. Je to ale nabitý turnaj a bude to těžké," řekl Westwood.

Padesátiletý Američan Daly má dva major tituly, proslul ale také svým výstředním chováním. Čtyřicetiletý Donaldson vyhrál premiérový ročník Czech Masters a odrazil se tím k zisku Ryder Cupu. „Mám na tento turnaj skvělé vzpomínky. Byl to důležitý turnaj v mé kariéře. Je skvělé být zpět a moc se na to těším," řekl velšský hráč.

Představí se i čeští golfisté 

Na turnaji se představí rekordních 11 českých golfistů Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra, Petr Dědek mladší, Petr Gál, Daniel Suchan a amatéři Vítek Novák, Šimon Zach, Jiří Zuska a teprve šestnáctiletý David Siwy.

„Loni se povedlo poprvé od roku 1994 projít cutem hned dvěma českým golfistům. Letos mají velmi dobrou formu Mrůzek a Cafourek, stejně tak Zuska či Zach a věříme, že by mohli bojovat o víkendový program. Věřím, že zase minimálně dvě české vlajky uvidíme o víkendu," řekl Dědek.

Dobře obsazený turnaj 

Před rokem prošli cutem Novák a Mrůzek, což se na European Tour předtím povedlo naposledy v roce 1994 Jiřímu Jandovi. Letos by na postup chtěli navázat. „Byl to pro mě jeden z největších úspěchů v kariéře. Teď bude turnaj ještě lépe obsazený. Mým cílem je zahrát čtyři kola pod par. Vůbec si nechci dávat do hlavy myšlenku cutu. Kdybych řešil jen cut, tak bych neměl na hřišti co dělat," řekl Mrůzek.

Od čtvrtka do soboty bude v turnajové vesničce k vidění i trofej pro vítěze Ryder Cupu.

Registrovaní hráči mají vstup zdarma, pro veřejnost je ve všední dny vstupné 100 korun a na víkendové dny 200 korun. Permanentka na všechny čtyři dny stojí 400 korun.

Čtěte také: Sedmička domácích golfistů má jistý start na Albatrossu