Ve čtvrtek 5. září nastoupí od 20 hodin muži TJ JM Chodov k utkání prvního kola AutoCont Extraligy proti týmu FBC Liberec.

Bude jistě zajímavé sledovat, jak si loňští finalisté poradí s odchody několika opor Binderem,  Dóžou, Wahlgrenem, Zozulákem či Cepkem.  Jak do týmu zapadnou zkušení hráči v čele s gólmanem Zichem, přeběhlíkem ze Střešovic Ondruškem nebo Ostravanem Vojtíškem. Stejně tak, jak si povede nová trenérská dvojice Neuman a Podhráský.

 „Věříme, že jsme přichystáni dobře. S kondiční a konec konců i herní přípravou jsme spokojeni a věříme, že formu dokážeme prodat hned v úvodu soutěže," říká David Podhráský.

 „Ale pozor. Liberec jistě neprodá svou kůži lacino. Jako už tradičně bude sázet na pevnou obranu a veliký důraz," nepodceňuje soupeře, který se v loňské části pohyboval spíše na chvostu tabulky.

 „Když se soupeři vyrovnáme v nasazení, tak věřím v náš úspěch," dodává jedním dechem muž, jehož tým si klade v extralize nejvyšší cíle.

 „Rádi bychom hráli pohledný florbal a opět zaútočili na Superfinále."

O den později si odbudou svou premiéru loni bronzové chodovské ženy. Od 20.30 hodin budou chtít pod vedením nové trenérky Marešové zdolat Židenice.

Tým v létě posílily Liberečanky Paulovičová a Lacková i brankářka Bohemians Klabanová. Odešly ale útočnice Žůrková a  brankářka Brunclíková.

 „S přípravou jsem spokojená. Letošní rok byl do ní poprvé zapojen i kondiční trenér. Spolupráce s ním děvčatům  očividně prospěla. Soustředění se vydařilo. Pracovalo  se na útočné agresivní hře, kterou se chceme prezentovat i v sezoně," rozkrývá Michaela Marešová.

A právě takové pojetí by mělo dovést její svěřenkyně hodně vysoko.

 „Nechceme ustupovat z vydobytých pozic. Loni jsme byly jeden zápas od  Superfinále. Proč bychom letos poslední krůček neudělaly."