Klíč je neúprosný. Pokud chtějí čeští reprezentanti slavit, musí skončit nejhůře druzí, což na chlup odpovídá jejich nasazení. Pokud se chtějí radovat děvčata, musí obsadit alespoň čtvrtou příčku, na kterou ale dle světového žebříčku ztrácí jednu pozici.

 „V Praze nás čeká obrovská konkurence. Pokud bych to měla vyjádřit procentuálně, tak vidím náš postup v relaci padesáti procent. Moje zkušenost je ale taková, že se dají Skotky i Bělorusky porazit, snad i ostatní," vysvětlovala dvaadvacetiletá česká reprezentantka Klára Kyndlová.

To muži o svém postupu nepochybují.

 „Samozřejmě bychom rádi postoupili z prvního místa, nicméně na akci přivítáme i polský tým, který je dlouhodobě stabilizovaný a velice silný. Proto nebudu předbíhat. Nicméně bychom měli být minimálně druzí," nebojí se role spolufavoritů čtyřiadvacetiletý útočník Česka David Vacek.

Světová kvalifikace není pouze o zápasech, jde i o významnou společenskou událost. Jak ji ustojí stařičký Eden?

 „Věřím, že půjde o důstojnou akci. Pro diváky jsme zpřístupnili tribuny u střídaček. U hřiště budou stát nové stánky s občerstvením. Přilehlá restaurace zkvalitnila  sortiment výrobků. Diváci si budou pochopitelně moci zakoupit rozličné pozemně hokejové suvenýry," věří ve zdar akce člen organizačního výboru Filip Neusser.

Český program prvního kola kvalifikace na mistrovství světa:

Úterý 14. srpna: 17:00 ženy – Itálie.

Středa 15. srpna: 17:00 ženy – Skotsko.

Čtvrtek 16. srpna: 17:00 ženy – Francie.

Pátek 17. srpna: 17:00 muži – Bělorusko.

Sobota 18. srpna: 12:30 ženy – Bělorusko, 17:00 muži – Polsko.

Neděle 19. srpna: 12:30 ženy – Turecko, 17:00 muži – Ukrajina.

To ale není z kvalifikačního turnaje pozemních hokejistů rozhodně všechno. V úterý 14. srpna vyjde v Pražském deníku celá strana věnovaná této mimořádné sportovní akci. Od středy pak čekejte v našem listě rozsáhlé reportáže ze všech utkání českých reprezentantů i reprezentantek.