HC Dukla Praha – SPE Strovolos3. kolo Vyzývacího poháru, sobota 21. listopadu 16.00, neděle 22. listopadu 18.00, hala Eden, Vladivostocká 10, Praha 10

Milane, je pro vás prospěšné, utkat se například s Belgičany?
Jde pro mě o novinku. Jsem jedině rád, že mám možnost potkat se s někým jiným. Každý národ dává házené něco speciálního. Proč to nepoznat.

Jaká byla belgická zkušenost?
Rozhodně těžší, než jsme čekali. Belgie nehrála špatně, na obě výhry jsme se pořádně nadřeli.

Nedošlo k podcenění? Média prorokovala výrazné vítězství.
Rozhodně ne, soupeři nás zaskočili mimořádně rychlou házenou. Výborně jim zahrály především úderné spojky, které proměňovaly takřka každý náskok.

Šlo o vaši nejvýraznější stopu v národním celku. Už jste se v něm zabydlel?
Moje pozice byla usnadněna tím, že se zranil Jirka Motl i Kuba Hrstka. Z náhradníka jsem se dostal do základu.

Dolehla na vás tréma?
Tou naštěstí netrpím.

Vyhodnotili nějak reprezentační kouči vaše působení v kvalifikaci?
Na konci celého soustředění jsme měli individuální pohovory. Hodnocení svého výkonu tedy znám.

Prozradíte nám ho?
Byl jsem vcelku pochválený. Samozřejmě se našly věci, na kterých je třeba pracovat. Trenéři mě například nabádali, abych všude běhal v maximální rychlosti.

Vrátil jste se do klubu a hned absolvoval utkání s úřadujícími mistry z Plzně. Jak jste viděl remízu 22:22?
Šlo o neuvěřitelně vyrovnané střetnutí. Hrála se oboustranně rychlá házená, která se musela líbit. Tahali jsme celou dobu za kratší konec provazu. Vzhledem k průběhu zápasu je bod pro nás zlatý.

Dvě přímé červené karty. Byl duel natolik vyhrocený?
Zápasy s Plzní mají zkrátka náboj. Každý ze sebe chce vydat maximum, nasazením vše připomíná play-off. Tak se ale házená hraje.

Cítíte se hodně pomlácení?
Pomlácení jsme po každém utkání. Lepší je ale utkat se před evropskými poháry s Plzní, která nás dokázala prověřit, než s týmy ze spodku tabulky a jasně vyhrát.

Jsou všichni hráči v pořádku?
Až na Tomáše Petržalu, který si zranil koleno. Dělá ale všechno proto, aby mohl nastoupit. Snad se dá do kupy, on je totiž nejen výborný gólman, ale i srdce týmu. Dovede nás všechny vyhecovat.

Představme si, soudce pískne do píšťalky, vy se otočíte a za vámi stojí v brance junior Zavázal.
Ondra by utkání určitě zvládl. Naší výhodou je, že máme ohromně vyrovnanou gólmanskou dvojici. Začal by Dan Rangl, který by se se zápasem popasoval na jedničku.

Oba pohárové duely se uskuteční v Praze. Těší vás to, nebo byste chtěl okusit atmosféru kyperské haly?
Nerad létám, proto jsem byl z práce našeho vedení nadšen. Jde pro nás o ohromnou výhodu. Loni jsme hráli poháry v Makedonii a zažili doslova peklo. I o Kypřanech se mluví jako o horkokrevném národu, dala by se proto čekat podobná atmosféra.

Vy už jste na Kypru hrál. Vyprávějte.
To už bude sedm let. Pamatuji si zápach doutníků. Běhal jsem po křídle a fanoušci na mě foukali jejich kouř.

Co se dá čekat od Strovolosu?
Agresivní házená s vysunutou obranou. My se ale musíme soustředit na naši hru, tedy výbornou defenzivu a rychlé brejky.

Na co byste chtěl pozvat diváky?
Na něco docela jiného, než je extraliga. Devatenáctinásobní mistři Kypru budou jistě něco umět. My ale myslíme jen na postup.

Dukla prahne po odvetěUž je tomu deset let, kdy pohárové osudí svedlo házenkáře Dukly a SPE Strovolos. Tehdy se z postupu radovali Kypřané. Letos si vedení pražského oddílu podobný scénář nepřipouští, tím spíše, že připravilo pro své svěřence 'bonus', oba zápasy třetího kola Vyzývacího poháru se uskuteční v hlavním městě, i když ne v domácí hale v Ruzyni, ale na Slavii. „Poháry jsme v Edenu hráli už v minulé sezoně, navíc tam od úterý trénujeme," řekl pro web Českého svazu házené sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda, který má s devatenáctinásobnými kyperskými mistry nepříjemné zkušenosti. „Naposledy jsme oba zápasy sehráli u nich a vypadli. Proto jsme jim tentokrát učinili nabídku, kterou přijali. Všechny náklady jdou za námi. Tato varianta nám ale může pomoci k postupu do jarních bojů, což je náš hlavní cíl," prohlásil bez okolků ředitel, poté dodal: „Pozor! Nejde o slabé soupeře." Kádr Strovolos tvoří výhradně domácí hráči. Podle webu cyprus-handball.com jsou v dobrém psychickém rozpoložení i přes tři porážky ze tří utkání v kyperské nejvyšší soutěži. V každém ovšem vidí ve své hře lepší týmovou spolupráci a výraznější herní klid.