PVK Olymp Praha - SK UP Olomouc 3:0 (17,19,17)

Hráčky Olympu vstoupily do zápasu odpovědně. Přesným a cíleným servisem si vytvořily tlak. V útoku pak tvrdě trestaly sebemenší chybičku. Rychle si proto vytvořily náskok a bez problémů získaly první set. Druhý byl věrnou kopií prvního. V tom třetím šla Olomouc do tříbodového vedení, domácí ale rychle vyrovnaly a duel už nepustily.

Zajímavý jev se odehrál v průběhu první sady, kdy šla jindy nepostradatelná reprezentační univerzálka Tereza Vanžurová střídat. Proč trenére?

„Terka nezačala dobře, z pěti útoků měla jeden vítězný, což je na ní málo. Přišla proto Zuzka Mudrová, která nezklamala. Ani ona ale nepředvedla excelentní výkon a tak se ve třetím setu vrátila do hry Vanžurová,“ vysvětlil nečekanou rošádu trenér Olympu Stanislav Mitáč.

„Do prvního setu jsem nastoupila s úkolem vylepšit náš útok,“ popisovala univerzálka domácích Zuzana Mudrová.

„Myslím si, že jsem svůj úkol splnila, samozřejmě ale vím, že moje hra může být daleko lepší. Proto šla zpátky na hřiště Tereza, která je daleko zkušenější hráčkou než já,“ líčila.

„Vyhrály jsme díky kvalitnímu servisu. Důležité bylo dostat do potíží Alenu Honkovou, kterou jsme si vybraly na příjem. Jsme spokojené, čekaly jsme totiž podstatně vyrovnanější utkání,“ dodala Mudrová.

Olymp: Halbichová, Kvapilová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, Dostálová, Mudrová, Zoulová. Trenér Mitáč.

TJ Sokol Šternberk - Slavia Praha 1:3 (20,-16,-18,-16)

Na začátku střetnutí zatlačil Šternberk červenobílé dobrým servisem a rázem vedl o devět bodů. Slavia posléze snižovala a dostala se až na dosah tří bodů. Její probuzení už ale na zisk úvodní sady nestačilo. V dalším průběhu převzaly Pražanky otěže duelu. Lépe přijímaly, servírovaly i blokovaly a tak zbylé tři sady hladce vyhrály.

„Myslím si, že šlo z naší strany o bojovný výkon. Soupeřky jsme přetlačily servisem. Díky němuž jsme měly i dobrou obranu na síti,“ radovala se kapitánka červenobílých Leona Neumannová.

Slavia: Smutná, Cebáková, Votrubcová, Mezerová, Neumannová, Suchoňová, Steinerová, Jeřábková, Vinecká. Trenér Vojík.

David Nejedlý