Program série15. 3. 17:00 Olymp – Šternberk
16. 3. 15:00 Olymp – Šternberk
19. 3. 17:00 Šternberk – Olymp
20. 3. 17:00 Šternberk – Olymp
22. 3. 17:00 Olymp – Šternberk
Hraje se na tři vítězná utkání.
Hala Olympu se nachází v Přípotoční 300, Praha 10.

K němu ale vede ještě dlouhá cesta, na které stojí nevyzpytatelný Šternberk a vítěz souboje Olomouc versus Ostrava. To si dobře uvědomuje i 21 letá blokařka PVK Olymp Praha Zuzana Mudrová.

Zuzano, poslední dvě utkání nadstavby jste prohrály. Co se dělo s Olympem?
Já bych se vrátila ještě o jedno kolo dřív, ve kterém jsme porazily Prostějov a možná jsme podvědomě v hlavách polevily. Bylo tomu tak i loni, kdy jsme také po vítězství nad Hanačkami podlehly Frýdku a Olomouci.

Mohou porážky něco udělat s psychikou týmu před nejdůležitější fází sezony?
Ne, o nic nám vlastně už nešlo, v tabulce jsme totiž nemohly skončit ani lépe, ani hůře než druhé. Naopak jsme teď v pohodě. Výhra nad Prostějovem nás povzbudila.

Trenér Mitáč sestavu příliš netočí, udělal to tentokrát?
Ne, stále nastupovala základní sestava, která se tak ještě více sehrála. V závěru soutěže už není čas na experimenty. Nové údery už nenacvičíme. Už je všechno jenom o týmu.

Jako první tým v play-off vás čeká Šternberk. Přály jste si ho?
No, tak upřímně bychom raději hrály někde blíž, například na Slavii nebo v Brně. Pojetím hry nám ale bude Šternberk svědčit. To by bylo derby asi těžší.

Letos jste Šternberk potkaly dvakrát a vždy uspěly 3:0. Přišla nějaká komplikace?
Přiznám se, že si utkání ani moc nevybavuji. Snad jen to, že šlo o dva rychlé zápasy. Na soupeřky si proto věříme a doufáme ve výhru 3:0. Míč je ale kulatý a komplikace mohou přijít. Především pak z našich hlav.

Anebo ze strany hráček Šternberku. Jaký je to tým?
Sehraný. Holky jsou spolu už opravdu dlouho. Duší týmu je zkušená nahrávačka Eliška Ticháčková. Pozor si budeme muset dávat hlavně na vysokou univerzálku Simonu Janečkovou.

Očima soupeřky Simony Janečkové„Na Olymp rozhodně nejedeme prohrát, i když víme, že jsou naše soupeřky favoritkami. K tomu abychom mohly myslet na úspěch, se musí sejít úplně všechno. Je třeba hrát na sto procent a využít toho, že Pražanky už myslí na semifinále. A jestli si dovedu představit náš postup? Ano, to dovedu!"

Letošní souboje
23. listopadu Olymp – Šternberk 3:0 (14, 26, 13)
25. ledna Šternberk – Olymp 0:3 (-14, -19, -12)

Umístění obou klubů2. PVK Olymp 26 20 6 65:26 61
7. Šternberk 26 11 15 36:49 33

Jak je na tom Šternberk ve hře v poli? Je schopný zablokovat vaše útoky?
Nejvíc je toho schopna právě Simona Janečková. Jinak si myslím, že příliš ne. Ani ve hře v poli naše soupeřky vyloženě nevynikají. Pokud tedy budeme standardně útočit.

Halu v Přípotoční dobře znáte, jak vám ale vyhovuje prostředí ve Šternberku?
Tam je to pro nás vcelku příjemné. Jelikož je hala rozměrově podobná té naší a žádné problémy s orientací, tak jako třeba v Edenu nebo v Brně, nenastanou. Diváci jsou spíše tišší, ale k nám milí, ne jako třeba slávisti. Nikdo na nás nic sprostého nehuláká.

Jak jste na tom po zdravotní stránce?
Pozitivní je, že už je v plné kondici naše nejzkušenější hráčka Andrea Sládková. Jinak je to ale horší. Verča Trnková si narazila prst minulý týden, já tento. A Míša Kvapilová má problémy s koleny. Na konci sezony je ale vždycky něco. Ladíme formu a cítíme se dobře připravené.

Připouštíte si jinou variantu, než výhru v sérii 3:0?
Nechceme si ji připouštět. Přejeme si přeci letos dojít minimálně do finále. Všechny si ale uvědomujeme, že existuje. Zubní kartáčky si ale do Šternberku nebereme.

Hrají se i jiné série. A vás nejvíce zajímá ta mezi Olomoucí a Ostravou. Ta bude asi vyrovnaná.
No, já si myslím, že Olomouc nezaváhá a díky svým zkušenostem ji ovládne 3:0. Bude to opět jako u nás. Jak budou hrát Hanačky, tak se bude čtvrtfinále vyvíjet.

Nedoufáte, že vám Ostrava maličko unaví Olomoučanky?
To bychom si samozřejmě přály, ale moc v to nevěříme. Ostrava by mohla jednou Olomouc potrápit, nebo ji dokonce porazit, ale těžko ve dvou či ve třech utkáních.

Na co byste chtěla pozvat diváky do haly v Přípotoční?
Na dobrý volejbal. Za všechny hráčky mohu slíbit, že dáme do zápasů maximum. No a pro pány může být zajímavé, že uvidí v akci hezké holky.