Zuzano, jak složité bylo nastupovat ke dvěma zápasům ve dvou dnech?
Bylo to fyzicky náročné, dá se říct, že také hodně o soustředění. Myslím si ale, že jsme to dobře zvládly.

Povzbudilo vás směrem k poháru, že jste v Brně jasně vyhrály?
My jsme tam až tak jasně nezvítězily, jelikož jsme ve třetím setu o dost prohrávaly. Nakonec jsme to ale otočily, což nás hodně psychicky posílilo. Projevilo se to i v kritických okamžicích střetnutí s Ostravou.

Co vůbec rozhodlo duel na KP?
Náš o něco lepší útok. Celé to ale bylo nejvíc o bojovnosti.

Jak proběhlo několik hodin mezi oběma zápasy? Co tak vrcholová volejbalistka dělá?
Volejbalistka jede s celou posádkou v autobuse domů. V něm jsme se s holkama koukaly na pohádku Lotrando a Zubejda, kterou vybrala Terka Škrampalová. Pak jsem dorazila domů, pobavila se s rodiči, vyspala se a okolo druhé vyrazila směrem na Olymp.

Ostrava vám kladla v utkání veliký odpor.
Ano, kladla, tlačila nás servisem. Zato nám se právě podání úplně nedařilo. Dlouho nám trvalo, než jsme začaly hrát to, co jsme měly. Nakonec jsme se ale vrátily k naší klasické hře a někdy i malinko se štěstím zvítězily.

Co rozhodlo utkání?
Myslím si, že naše větší herní vyzrálost. Můžeme se spolehnout jedna na druhou. Samozřejmě i na trenéra, který nám při taktické přípravě dobře poradil, kam budou směřovat útoky protihráček.

O pohárovém poločase vedete 3:0. Čekáte v Ostravě ještě boj?
Čekáme, bývá tam totiž dobrá atmosféra. Na zápasy jezdí Poláci fandit vlastně svým krajankám. Chceme samozřejmě postoupit. Nepředbíhejme ale, ještě musíme na Moravě uhrát jeden set.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (22, 19, 22)

Olymp: Mudrová, Halbichová, Hodanová, Trnková, Kvapilová, Mlejnková, Dostálová, Vinklerová. Trenér Mitáč.

Ostrava: Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, Elblová, Poláčková, Čuboňová, Pinkasová. Trenér Pommer.

Odveta je na programu 26. ledna od 15 hodin v Ostravě.