HC Dukla Praha – TV 05/07 Hüttenberg 30:29 (16:13)Dukla: Petržala, Rangl – Kern, Šimůnek 1, Sviták 2, Rams 2, Reichl 2, Mubenzem 3, Pícha 2, Petružela 2, Jeníček 3, Kastner 5/1, Šůstek 8. Trenér Jan Josef.

Ten, kdo hledal na hřišti možnou posilu domácích, Vlada Buvalu, nedočkal se. Pražané slovenského ostrostřelce zatím neangažovali.

 „Buvala se nám líbil, v současné době by ale v našem týmu nedostával tolik příležitostí. Chtěli bychom, aby pracoval individuálně, byl naplno herně vytížený v Martině a k našemu celku se připojil v létě," objasnil sportovní manažer Dukly Daniel Čurda. Pražané tak půjdou do jarní části sezony s jedinou klasickou levou spojkou Davidem Šůstkem.

 „To, že Dukla Vlada neangažovala, necítím jako problém. Jistě nám pomůže v létě, kdy bude mít na aklimatizaci více času," okomentoval přestupovou politiku Šůstek, na kterého si dávala obrana Hüttenbergu veliký pozor, přesto dokázal osmkrát skórovat.

 „Němci měli kompaktní, tvrdou obranu, přes kterou bylo těžké se prosadit," přiznal kanonýr, jehož celek prohrával v utkání už 6:10.

 „Úvod byl z naší strany maličko vlažný. Poté nám začala fungovat obrana. Díky ní jsme se dotáhli a trochu šťastně zvítězili," dodal po výhře 30:29.

Ještě zásadnější informaci měl pro fanoušky Daniel Čurda. Týkala se zdravotního stavu klíčové opory Milana Kotrče:

 „Milan na operaci nemusí. Rehabilituje. Snad vše stihne do poloviny února, kdy nastoupíme v Braze k osmifinále Vyzývacího poháru."

Mráz: Dukla má šikovné hráče

close Alois Mráz. zoom_in V nejlepší soutěži světa, německé bundeslize, nastupoval Alois Mráz ve čtyřech týmech Solingenu, Hamburku, Lübbecke a Wetzlaru. Po letech na výsluní přijal v létě roku 2013 nabídku TV 05/07 Hüttenberg hrajícího druhou nejvyšší soutěž. S tímto celkem nyní zamířil do Česka, aby zde strávil čtyřdenní soustředění okořeněné dvěma zápasy. „Byl to můj nápad, nejprve jsem ho nadhodil a pak vše potřebné zorganizoval," přiznal Mráz.

Aloisi, jak vzpomínáte na zápasy, které jste hrával na Dukle, ještě v dresu Plzně?
Celé soustředění je pro mě moc příjemné. Hráli jsme v Plzni, kde jsem nastoupil možná naposledy, na Dukle také. Mám zde kamarády, které jsem dlouho neviděl. Tehdy šlo o malá derby, stejně ale byly žhavé zápasy s Karvinou nebo Zubřím.

Líbí se vám nynější Dukla?
Líbí, má šikovné kluky, kteří hrají rychlou házenou. Perfektní křídla. Po jakékoli naší chybce v útoku následoval smrtící brejk.

Měla by Dukla šanci ve 2. bundeslize?
Těžké srovnání. Pokud by bylo pro Duklu všechno optimální, ve 2. bundeslize by se mohla pohybovat okolo patnácté příčky.

Hüttenberg porazil Plzeň 33:29, s Duklou prohrál 29:30. Znamená to, že je Dukla lepší než Plzeň?
Teoreticky ano. Pokud bychom brali všechno optikou zápasů s Hüttenbergem, není co řešit. (směje se)

Dvanáct let jste nastupoval v nejvyšší německé soutěži. Není pro vás 2. bundesliga málo?
V záři mi bude 37 let. Jsem ve fázi, kdy se rozhlížím, co bude po sportovní kariéře. Nedělám jenom házenou, ale také další okolo. Je to hodně náročné. 2. bundesliga je tak pro mě naprosto ideální.

Hüttenberg se po podzimní části krčí na sestupové příčce. Spokojenost asi nevládne.
Proto také přišly dvě posily a nový trenér. Nastartovali jsme se pozitivním směrem. Bude to těžké, před námi zeje pětibodová ztráta, přesto věřím, že se zachráníme.

Pomůže ztrátu dohnat takřka 37letý Alois Mráz?
Na podzim jsem hrál padesát a více minut. Což bylo pro mě až dost. Vše nasvědčuje tomu, že by se nic nemělo změnit, i když možná budu nastupovat v průměru o deset minut méně. Věkem a zkušenostmi bych měl do sestavy Hüttenbergu vnést pořádek a v rozhodujících chvílích rozhodnout.

Nepatřil by muž nastupující na padesát minut ve 2. bundeslize stále do kádru české reprezentace?
V žádném případě, jsem natolik vytížený, že už bych nemohl reprezentovat. Můj konec po mistrovství Evropy v Dánsku byl správný.

Váš další život by měl být spojený s Německem. Proč jste se rozhodl zůstat tam natrvalo?
Moje žena je Němka. Máme tam rodinu, postavili jsme dům…

Žena by mohla následovat muže.
Jsem už patnáct let venku, můj přechod od házené bude v Německu plynulejší.

Do Čech ale budete jezdit?
Ano, v Plzni žijí moji rodiče, brácha, mám se kam vracet a rád to budu dělat.