close Filip Juránek se stal posilou týmu Movisio Racing. info Zdroj: Movisio zoom_in Filip Juránek se stal posilou týmu Movisio Racing. V Praze roste další talentovaný jezdec se světovými parametry. Však si také Filipa Juránka vyhlídl Movisio Racing, za jehož barvy minulém roce závodil Oliver König. Ten se však letos soustředí na královskou třídu superbiků. „Filip může pro svůj další růst využít profesionální zázemí se zkušenými mechaniky,“ prohlásil Kubíček, který je známý také jako televizní moderátor motocyklových závodů.

Juránek pojede evropský šampionát na Yamaze R3, kterou dává k dispozici promotér Yamaha. Ostatní závody absolvuje s motocyklem kawasaki, se kterým v minulém roce závodil König ve třídě Supersport 300. Například se mu povedlo na něm získat stupně vítězů v Mostě a v drsné kategorii více než 30 jezdců se pohyboval vpředu. „Jsem velice rád, že budu mít k dispozici stejnou techniku, na které uspěl Oliver. Je pro mě inspirací a těší mě, že ho na některých vybraných závodech v Evropě budu mít rovněž na blízku,“ dodal Filip Juránek.

close Filip Juránek se stal posilou týmu Movisio Racing. info Zdroj: Movisio zoom_in Filip Juránek se stal posilou týmu Movisio Racing. Talentovaný závodník absolvoval koncem března první oficiální testy ve španělském Aragonu. Ovšem podmínky nebyly zcela ideální, teplota se pohybovala kolem 13 stupňů a střídavě pršelo. „Jezdci absolvovali pouze jedinou jízdu na suchém povrchu. Filip se ale ukázal ve velmi slušném světle díky svému přístupu a komunikací. Po celou dobu testování zajížděl skvělé časy a pohyboval se ve středu startovního pole,“ dodal Kubíček, který se v prostředí superbiků dlouhodobě pohybuje.

První závody evropského šampionátu juniorů začnou o tomto víkendu, tedy při zahájení sezony superbiků ve španělském Aragonu. „Jsem moc rád, že jsme s Milošem Čihákem našli možnost, jak pokračovat s uskupením Movisio Racing. Prioritou je zde dávat šanci dalším českým jezdcům a věřím, že Filip má rozhodně velký potenciál. Chci rovněž poděkovat za důvěru partnerům, jmenovitě Komisi Autoklubu ČR a Matěji Smržovi, dále pak panu Gianluca Montiron, manažeru projektu R3 Cup, a celému týmu MIE Racing za pomoc s přípravou techniky na poslední chvíli,“ prohlásil Kubíček.