"Největším přínosem pro šermířskou komunitu je, že se potkají šermíři a trenéři ze všech klubů a zbraní zároveň na jednom turnaji. Zvykem je, že standardní turnaj má například dvě věkové kategorie ale jenom v jedné zbrani, výjimečně ve dvou. Zde na prvním turnaji ze seriálu se ve třech věkových kategoriích utkali šermíři všech tří zbraní a celkově to tak bylo devět soutěží ve dvou dnech, kde se vystřídali šermíři ze všech klubů v České republice. Zůčastnili se i šermíři ze Slovenska. Celková účast byla přes 250 šermířů a šermířek. Důležité za mě je, aby mladší šermíři měli možnost vidět na vlastní oči, jak šermují ve starších kategoriích a ty starší, jak šermují v další navazující. To dá motor a motivaci všem se zlepšovat a dosahovat lepších a lepších výsledků," těšilo Jiřího Berana.

close Z šermířského klání ČEZ Cup 2022. info Zdroj: Jiří Vašek zoom_in Z šermířského klání ČEZ Cup 2022. "Veškerý výsledkový servis běžel online na internetu a bylo proto možné sledovat turnaj odkudkoliv. Pro finalisty byly připraveny hodnotné ceny a finálové zápasy se uskutečnily na finálové planši. Z účasti mladších kategorií je vidět, že je o šerm obecně zájem a navazuje to na dobrou práci svazu a úspěchy z posledních let. Když vezmeme jako stěžejní loňský bronz Alexe Choupenitche na LOH v Tokiu, tak letos máme i bronzové holčičí družstvo z mistrovství Evropy juniorek," pochvaluje si.

Turnaj, který se konal díky podpoře Skupiny ČEZ, se povedl na jedničku a všichni účastníci nešetřili slovy chvály. "Já jsem byl osobně oba dny a líbila se mi atmosféra s tím, že se šermíři podporovali a fandili si napříč zbraněmi i oddíly. Bylo vidět, že jak organizační tým, tak závodníci šerm baví a takovéto turnaje jsou svátek nejen šermu, ale i sportu obecně. Po dlouhé covidové odmlce jsem rád, že se všechny tři tělocvičny naplnily mladými a věřím, že i brzo velmi úspěšnými šermíři. Přípravy probíhaly od brzkého rána, aby vše bylo připraveno na start první kategorie, tým dobrovolníků a organizátorů je sehraný. Jsme prostě jedna velká fajn šermířská rodina a šerm nás všechny baví," dodal Jiří Beran.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z šermířského ČEZ Cupu. | Video: Czech fencing