Nejvyrovnanější utkání sehráli Lvi s Příbramí. Středočeši jim také jako jediní sebrali set. „Musím vyzdvihnout náš útok. Dobře jsme přijímali a neztratili se ani na servisu. V poli to nebylo až tak super, ale šlo to,“ mínil Vodička. Zápas s Kocoury byl na programu v neděli, kdy už za Pražany válely jejich dvě „posily“ z mužského áčka David Kollátor a Jan Krča. „Hrát s nimi a bez nich je rozdíl,“ neskrýval 19letý smečař. „Na Davida a Honzu se můžeme spolehnout. Dodávají nám klid. Pokud nastupujeme bez nich, je náš výkon zase kolektivnější a možná i trochu bojovnější,“ doplnil kapitán.

Lvi - Liberec 3:0, - Kojetín 3:0, - Příbram 3:1, - České Budějovice 3:0
Lvi: Krča, Kollátor, Dolejší, Tláskal, E. Vodička, O. Vodička, Černý, Janeček, J. Vodička, Šimůnek. Trenér: Malán.

David Kollátor byl o víkendu na roztrhání. V sobotu vyběhl v Benátkách v základní sestavě ke klání mužské extraligy a o den později nastoupil na jihu Čech ke dvěma střetnutím. „Fyzicky nebyl žádný problém. I na časté cestování jsem zvyklý,“ uvedl univerzál. Nejnáročnější prý bylo přepnout hlavu na dvě úrovně volejbalu. „Je to jiný sport,“ neskrýval. Přesto ho ani na chvíli nenapadlo, nechat své kamarády ve štychu. „Je to pořád moje soutěž a ještě příští sezonu bude. V áčku jsem teprve první rok a rozhodně nejsem žádná hvězda,“ zdůraznil.

close Radost mladých Lvů. info Zdroj: VK Lvi Praha zoom_in Radost mladých Lvů. Ke svému výkonu byl Kollátor tradičně kritický. „Bylo to takové líné, moc se mi nedařilo,“ líčil 20letý volejbalista. „Nejdůležitější je, že jsme dvakrát vyhráli. S kluky jsme si ale říkali, že musíme více zabrat,“ prozradil s dovětkem, že ani Lvi stále nemají účast ve finálovém turnaji jistou. Prohospodařit ovšem na dvou akcích desetibodový náskok na Karlovarsko, se nezdá příliš pravděpodobné. „Tak vůbec neuvažujeme. Naším cílem je placka a nejlépe zlatá,“ sdělil rozhodně Vodička. Otázkou zůstává, jestli se i na dalších turnajích představí posily z mužského áčka. „O tom nerozhoduji, ale pokud to bude potřeba, rád přijedu,“ uzavřel téma univerzál Lvů.