Tým pod názvem Little League Prague, složený ze čtrnácti hráček vybraných z pražských týmů Joudrs, Eagles, Storms a SaBaT, musel nejprve projít národní kvalifikací a posléze vyhrát turnaj regionu Evropa, Střední Východ a Afrika, konaný v italském Bollate.

V Kirklandu se děvčata setkala kromě vítězek asijského, jihoamerického a kanadského regionu především s americkými týmy.

Konfrontace s domácími hráčkami potvrdila, že je v USA softball národním sportem, kterému se děti věnují odmalička. Proto ani příliš neudivilo deváté místo českých vyslankyň.

Ze vzájemných soubojů si ale pražské hráčky odnesly řadu cenných zkušeností i motivaci k dalšímu zlepšování. Což si uvědomovala i trenérka výběru Eva Rendlová.

 „Už jen postup do finálové části mistrovství světa regionálních výběrů byl pro český softball obrovským úspěchem. Naším snem bylo vyhrát italský kvalifikační turnaj, což se podařilo," vysvětlovala Rendlová.

 „Do Spojených států amerických jsme jely tak trochu na zkušenou. Užít si atmosféry akce a zahrát si ten nejkvalitnější softball v životě," pokračovala.

 „Zjistily jsme, že máme největší rezervy v útoku, kde mají americké hráčky nahráno podstatně víc těžkých utkání a nebojí se v jejich vypjatých okamžicích dávat ty největší rány do míčků a rozhodovat je tak. Na pálku šly holky někdy trochu se strachem, což jejich výkonu velmi uškodilo," podělila se o zkušenosti ambiciózní trenérka.

 „Naopak nás zdobila mimořádná bojovnost, kterou jsme smazávaly herní nedostatky. Holky musím pochválit i za celkovou reprezentaci Česka. Za příjemné a kultivované vystupování si zasluhují absolutorium," dodala Rendlová.

Little League Prague: Babková, Walterová, Coufalová, Lobo, Menčíková, Poláková, Puciowová, Pohlová, Růžičková, Malá, Kučerová, Jordáková, Folaufová, Chadrabová. Trenérky Rendlová a Richterová. Vedoucí týmu Walter.