Tohle bylo pořádné zpestření lyžařského dne. Mnoho zvědavých diváků přihlíželo, jaký atraktivní sport pod sjezdovkou probíhá. Volejbal, beachvolejbal? Ne, snow volejbal! „Bylo vidět, že se hodně lidí s tímto sportem ještě nesetkalo. Když se ale zadívali do výměn, bavili se a často tleskali,“ všiml si Marek Pakosta, předseda volejbalového svazu, který akci pořádal.

Snow volejbal se hraje na dva vítězné sety po jedenácti bodech, změna strany kurtu přichází vždy po sedmi vyhraných míčích. Do ženského finále postoupila Knoblochová s Dostálovou až po bitvě ve třetí sadě. V ní přetlačily dvojici Hroníčková a Naviová 17:15. „Na ten moment asi nikdy nezapomenu. Aničky maminka a ségra vběhly na kurt a začaly nás objímat. Úžasná chvíle,“ popisovala Knoblochová.

V boji o zlato loňské vítězky evropského seriálu přehrály Bendíkovou s Vaňkovou 3:1 na sety. „V roce 2017 jsme se staly ledovými královnami v Evropě, jsme rády, že jsme to dokázaly také v Česku. Úroveň byla dost vysoká a spousta zápasů bylo vyrovnaných,“ doplnila Knoblochová, která snow volejbalu pomáhá také na mezinárodní úrovni. Právě tento atraktivní sport usiluje o zařazení do programu zimních olympijských v roce 2026.

K vidění už byl také v Pchjongčchangu v rámci exhibice. „Jsem přesvědčená, že by byl snow volejbal pro ZOH velkým přínosem a oživením. V kolektivních sportech můžeme vidět mnoho emocí už v průběhu hry. Divák je s hráči může více prožívat,“ doplnila Knobcholová za celou dvojici, která se díky domácímu titulu probojovala na historicky první evropský šampionát do Rakouska.

Stejně jako bratři Kufovi, kteří opanovali na mistrovství republiky mužskou kategorii.