A dosavadní bilance? Totožná. Kouč Miroslav Malán má jasný plán, ukázat Severočechům záda. 

Trenére, jaké pocity ve vás vyvolává dosavadní průběh sezony?

Jsem zklamaný. Čekal jsem, že uhrajeme víc bodíků. Nemůžeme si stále opakovat, že jsme hráli se silnějšími týmy z takzvané top 4. Měli jsme vyhrát v Příbrami, kde se bohužel nepovedl zápas nejen nám, ale i rozhodčím. A naposledy v Brně jsme udělali velké množství chyb. Musíme se prát dál, ale už jsme ztratili.

Čím si chyby vysvětlujete?

Hrajeme výborně jeden set. Začneme druhý a po několika balonech vyrobíme čtyři hrubé chyby. Neudělá je ale jedinec, ale čtyři různí kluci. A najednou doháníme. V Brně jsme byli naprosto špatní v mezihře. Možná jsme polevili v koncentraci, nebo se dostavila příliš velká zodpovědnost.

Anebo se ještě nevyprofiloval lídr. V těžkých okamžicích tým nikdo nezvedne.

Lídr by měl být nahrávač. Matyáš Démar se s touto pozicí rve někdy lépe, jindy hůře. Potřebuje, aby mu ostatní pomohli. Po zranění se do dobré pohody dostává David Kuboš, za očekáváním ovšem stále zůstává Honza Kuliha. Pořád ale hrajeme kolektivní sport a zodpovědní jsme všichni.

Zítra přijede Ústí. Povinné tři body. Souhlasíte?

Ano, naším cílem je play- -off, nic jiného než výhru 3:0 nebo 3:1 si nesmíme připouštět. Hrajeme doma, musíme tlačit. Záleží ale, jak utkání ustojíme v hlavách.

Budete burcovat, nebo uklidňovat?

Už bur-cujeme. Nemám rád unáhlené soudy, ale zvýšil jsem hlas už v Brně. A ve stejném duchu probíhá celý týden příprav.

Jaké jsou přednosti Ústí?

Veliká bojovnost. A taky motivace. V Ústí nastupují kluci, kteří v ČZU vyrůstali. Hra se opírá o spolupráci nahrávače Bartůňka a univerzála Kramára.

A co vaše trumfy?

Jsem přesvědčený, že máme více kvalitních volejbalistů. Ústí bychom měli přehrát kolektivnějším pojetím. A naší výhodou bu-de i domácí prostředí.

ČZU ÚstíUtkání desátého kola extraligy. 
Kdy? Zítra 18.00. 
Kde? Lužiny, Bellušova 1877. 
Kudy do haly? Autobusy číslo 137, 174, 225 a 246 do zastávky Amforová.