Co se pro vás změnilo po onemocnění trenéra?
Doteď jsem Tomášovi pomáhal. On s kluky více diskutoval, vytvářel celou přípravu. Tu jsme nyní konzultovali přes telefon, poslal nám ji e-mailem. Respektovali jsme, co si Tomáš přál. Chvílemi to vycházelo, ale pozdě jsme zareagovali na změnu jejich hry. Jasně jsme si říkali, že soupeři ulejvají míče z vysokých nahrávek. Dělali to, a stejně nám tam balony padaly. To mě mrzí.

Prožíváte nyní zápas jinak? Cítíte větší zodpovědnost?
Okolo volejbalu se motám přes čtyřicet let, moc mě toho už nepřekvapí ani nerozhodí. Samozřejmě jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. Nemůžu teď Tomášovi zavolat a potěšit ho. Cíl v podobě čtvrtého místa jsme sice splnili, ale zatím jsme nepostoupili v poháru. O to musíme bojovat, ale jinak než s Odolkou.

Voláte si teď s trenérem Pomrem častěji než obvykle?
Voláme si minimálně třikrát denně. Tomáš má starostí až nad hlavu, není mu dobře. Jistě se ale koukal, zhodnotíme si vše a řekneme si co dál. Po poháru v Příbrami jsme spolu hned mluvili, byl dost rozladěný. Já na naši hru svůj názor mám, ale jde o můj subjektivní pohled, z televize může vypadat všechno jinak.

Lvi – Aero 2:3 (-23, 23, -19, 21, -10)
Lvi: Janouch, Skakič, Král, Mihajlovič, Paták, Nedeljkovič, libera Ježek a Havlas. Střídali: Pliasetskyi, Vodička, Toman. Trenér: Malán.
Aero: Svoboda, Taylor, Démar, Demar, Holubec, Hladík, libera Hadrava a Kop ml. Střídali: Vanags, Jachnicki, Horák. Trenér: Kop st.

Co se vám nejvíce nelíbilo na projevu Lvů?
Netvrdím, že kluci nebojovali, ovšem nehrají s takovou lehkostí jako dříve. Někteří místo toho, aby se starali o svůj výkon, se starají o výkony těch druhých. To se musí změnit.

Za nejlepší hráče soupeře lze označit bývalé Lvy Matyáše Démara a Jana Svobodu. Co na to říkáte?
Tak to často bývá, kluci byli více vyhecovaní. Oba hráli velmi dobře. Démy na nahrávce exceloval, skvěle blokoval, chytal v poli, dával výborné servisy. Honza nějaké chyby udělal, ale vynahradil je houževnatostí a bojovností. On je takový hecíř. To se ovšem dalo čekat.

V úterý vás čeká odveta Českého poháru. Příbram se, zdá se, zvedla. Porazila vás, bojovala statečně v Liberci. Jak ji vnímáte?
Příbram pustila některé volejbalisty a trenéra. Nastupují za ni junioři. Proti nám hráli mladí kluci přesně tak, jak mají. S elánem a bez bázně. Zopakovali to s Duklou, což vypovídá o tom, že mají chuť. Proti nám si vítězství zasloužili. Do úterního zápasu musíme dát daleko větší šťávu, abychom je dokázali vyřadit.

Musíte vyhrát 3:0 nebo 3:1 a k tomu získat zlatý set. Rozhodne psychika?
Nevím, jak se kluci cítí, ale samozřejmě vědí, že musíme postoupit. Taková je prostě naše práce. V Příbrami jsme soupeře příliš nezatlačili servisem. Hrálo se jim pak krásně, a na co sáhli, to jim vyšlo. Párkrát něco zázračně čapli v poli, jejich míče létaly kousek od stropu… Takové zápasy někdy přijdou. Proto teď nejsme v komfortní situaci. Slibuji ovšem, že se budeme prát až dokonce.