Do každého setu jste naskočil vždy na chvíli. Čekal jste, že dostanete příležitost v celém tiebreaku?
Nemůžu říct, že čekal. Nevěděl jsem, jak tým trenéři poskládají, v kádru máme spoustu skvělých hráčů. Vsadili na nás s Davidem, na mladý kluky. Nezklamali jsme a jsem za to moc rád.

Lvi Praha-ČEZ Karlovarsko 3:2 (25:22, 25:21, 14:25, 16:25, 17:15), konečný stav série 3:1
Rozhodčí: Grabovský, Spáčil. Diváci: 1621. MVP zápasu: Moník. Lvi: Pessoa, McCarthy, Janouch,Kriško, Todua, Schouten, libero Moník. Střídali: Vodička, Kollátor, Tibitanzl, Pliasetskyi, Čech, Smith. Trenér: Barrial. Karlovarsko: Zajíček, Keemink, Ihnát, Weir, Lamanec, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Sasak, Juhkami, Kasan, Pastrňák. Trenér: Novák.

Dokonce jste šel na poslední podání. Byl jste nervózní?
Jen úplně málo. Servis trénuji každý den, takhle jsem ho chtěl dát, na pásku byl mířený. Škoda, že to od ní nespadlo rovnou na zem. Šlo by o dokonalou odplatu za loňské finále. Výměnu jsme ale vyhráli a nemůžeme si na nic stěžovat.

Pojďme k utkání. První dva sety jste odehráli jako z partesu…
Ano, dva sety byli z naší strany skvělé. Všechno fungovalo. Hráli jsme dobře na servisu, příjmu i na útoku. Ve třetím jsme dali Varům tzv. čuchnout, rozehrály se a dostaly nás pod tlak. Naštěstí se to v tiebreaku zase otočilo.

Co jste si před ním říkali?
Burcovali jsme se. Mluvili jsme o tom, že už nás v semifinále čeká jen deset minut poctivé práce. Do Varů jsme se vracet vážně nechtěli.

| Video: Youtube

Problém byl v hlavách?
Nejspíše. Dohrát sérii je psychicky náročné. Vedli jsme 2:1 na zápasy, 2:0 na sety a byli hodně blízko. Věděli jsme, že komplikace mohou přijít, počítali jsme s tím a krizi překonali.

Program finále:
24. 4. České Budějovice/Liberec-Lvi
27. 4. Lvi-České Budějovice/Liberec
30. 4. České Budějovice/Liberec-Lvi
případně:
3. 5. Lvi-České Budějovice/Liberec
6. 5. České Budějovice/Liberec-Lvi

Proto nyní můžete řešit pohodový rébus, s kým se utkáte ve finále. Přáli byste si raději Liberec, nebo České Budějovice?
To už je jedno. Oba týmy jsou skvělé a vyrovnané. S Budějovicemi máme lepší bilanci, ale to už nemusí hrát žádnou roli. Necháme to osudu a připravíme se na jakéhokoli soupeře.

Plánujete nějakou oslavu, nebo si zatím nedáte ani jedno pivo?
Klidně si dám i tři. (směje se) Postup do finále si zaslouží lehčí oslavu. Byla to strašně náročná série. Právě jsme splnili předsezónní cíl. Okolo sebe teď vnímám naprostou pohodu a cítím, že i ten poslední krok zvládneme. Miluji naše fanoušky, celý tým i klub.