Poslední neznámou bylo jméno českého závodníka. To už se ale vyjasnilo. Pořadatelé spolu s promotérem přišli s jasnou zprávou, že divokou kartu pro pražský závod získává Václav Milík.

Devětadvacetiletý závodník je českým fanouškům dobře znám. V současnosti nejlepší domácí jezdec má za sebou řadu úspěchů. V loňském roce již po sedmé vyhrál mistrovství ČR jednotlivců, v roce 2017 se stal vítězem Zlaté přilby. Ve stejné sezoně zaznamenal i největší český úspěch v pražské Grand Prix, když skončil na třetím místě. To se doposud nikomu jinému nepodařilo.

Na Markétě začíná extraligová sezona.
Markéta bude opět spoléhat na mladíky. Zkusíme titul obhájit, říká Topinka

,,Náš návrh udělit divokou kartu Vaškovi byl akceptován, za což jsem rád. Přes zimu na sobě hodně dřel a na jeho letošní formě je to vidět. Myslím, že úvod letošní sezony ho zastihl ve skvělé formě, a věřím, že si ji přenese do pražského závodu,“ uvedl k návrhu Václava Milíka jako jezdce na divokou kartu sportovní ředitel závodu mistrovství světa Pavel Ondrašík.

„Čeští fanoušci se tak opět můžou těšit na jeho souboje se světovou elitou a věřím, že se v závodě neztratí,” dodal s tím, že náhradníky budou Jan Kvěch se startovním číslem 17 a Eduard Krčmář, který bude nosit vestu s číslem 18. Milík má za sebou na pražského podniku MS deset startů, poslední dva roky dostal přednost Kvěch.