Kocouři Příbram – Lvi Praha 1:3 (25:21, 16:25, 27:29, 20:25)
Kocouři: Trojanowicz, Pereira, Duarte, Šábrt, Hulpach, Böhm, libero Peterka. Střídali: F. Ureš, J. Ureš, Rosenbaum. Trenér Brom. Lvi: Čech, Todua, Schouten, Smith, Tibitanzl, Janouch, libero Moník. Střídali: Krča, Pliasetskyi, Kollátor. Trenér Barrial.

Do utkání v Příbrami jste vstupovali po domácí prohře s Aerem. Jak jste si ji vyhodnotili?
S Odolkou šlo o první zápas sezony. Byli jsme hodně nervózní. Řekli jsme si, že takový výkon nestačí. Zabrali jsme na tréninku a v Příbrami hráli daleko zodpovědněji.

Hrajete rád v bouřícím příbramském kotli?
To bych přímo neřekl. Nic proti fanouškům, kteří ženou svůj tým dopředu a nakopnou tím i soupeře. Mluvím spíše o osvětlení a velikosti haly.

Cítil jste se nervózní?
Sám jsem byl překvapený, ale necítil. Přitom jsem docela nervák. Jen v koncovce třetího setu se dostavila nervozita, ovšem to bylo dáno jeho vývojem.

Jak vám bylo po první sadě, kterou jste prohráli 21:25?
Nijak příjemně. Skóre se pořád tahalo a domácí nám utekli až v koncovce. Rozhodly dvě drobné chyby. Takový je volejbal.

close Radost Lvů po vítězném klání. info Zdroj: VK Lvi Praha zoom_in Radost Lvů po vítězném klání. Změnilo se něco od druhého setu?
Lépe jsme bránili na síti a soupeře více zatlačili. To se dlouho dařilo i ve třetím setu, v němž jsme utekli, ale čelili i setbolům. Naštěstí jsme měli pevnější nervy a vývoj utkání zlomili.

Mluvíte o dvou odvrácených setbolech. Mohou týmu pomoci i do budoucna?
Stoprocentně, takové momenty každého posílí. Podle mě jsme celkově prokázali větší mentální sílu a soupeře v klíčových chvílích přehráli.

Nejbližší (domácí) zápas Lvů:
3. října 17.00 České Budějovice – Unyp arena, přímý přenos vysílá ČT sport

Duely jdou v těsném sledu. V pondělí přivítáte budějovický Jihostroj. Co je třeba nyní dělat?
Trénovat a detailně se připravit na Budějky. V jejich kádru došlo v létě k zásadním změnám, proto musíme jejich hru pořádně nakoukat.

Půjde o televizní klání. Je tím mimořádné?Určitě, televizní zápas je pro každého svátek. Budějky jsou navíc velmi silný soupeř. Určitě nás čeká kvalitní a vyrovnané utkání. Hráli jsme s nimi dvakrát v přípravě a i v přátelácích se to potvrdilo.

A taky jste je loni vyřadili v semifinále…
To je naše drobná výhoda. I když se jejich kádr proměnil, tak v něm stále zůstává dost kluků, kteří si semifinálovou sérii pamatují. Věřím, že opět dorazí hodně diváků a zápas si společně užijeme.