Oproti předchozí akci je připraveno několik vylepšení. K dispozici budou hned dva výčepy, z čehož jeden přímo od profesionálů z pražského Lokálu. Však také slavnostní nadhoz provede mistr světa v čepování piv Lukáš Svoboda, který pracuje jako výčepní mistr restaurací Lokál v Praze. „Při minulém Matuška Day se tvořily fronty, což mě mrzelo. Teď by vše mělo odsýpat,“ sliboval Adam Matuška, vrchní sládek proslulého pivovaru z Broum.

Bude v akci "čtyřiadvacítka"?

Při červnové akci se vytočilo 800 litrů piv. S podobnou várkou se počítá také pro tuto sobotu. Připravena budou tmavá piva, světlá, nebo silnější, jako třeba Zlatá raketa 17o. „Už je ale pokročilejší léto, takže máme navařeno pozdější pivo, jako Summer Ale nebo Fast Ball desítku. Půjde o lehčí piva, při pobytu na sluníčku je to naprosto ideální,“ vysvětloval Matuška, který minule podával také silnou „čtyřiadvacítku“, což byla velká specialita. „Ta právě mnoho lidí odrovnala. Možná ji znovu zapojíme.“

Sám Matuška býval aktivním baseballovým hráčem a členem týmu Kotlářka Praha. Zároveň je velkým fanouškem americké ligy MLB, kde lidé u tohoto sportu tradičně kempují nebo jedí obrovské hamburgery. „Tuhle atmosféru se nám podařilo minule dokonale přenést. Zároveň půjde také o sportovní zážitek, protože Kotlářka Praha bojuje v play-off o postupová místa zaručující boj o titul,“ dodal Matuška.

O občerstvení k pivu se opět postará americká BBQ restaurace Bejzment, která bude na grilu připravovat několik druhů hamburgerů a hotdogy. Pro nejmenší je zamluvena roadshow, kde si děti budou moci přijít vyzkoušet házet a odpálit míček. Vše odstartuje od 14 hodin na Kotlářce Praha.