Michale, kolik peněz zmizí po utkání z vaší peněženky?
(směje se) Sazbu za stý bod naštěstí nemáme v pokutovníku. Zatím bych ji ani nezaváděl, od příštího kola ji ale musíme doplnit (směje se).

Vstřelil jste patnáct bodů. Spokojenost?
To nemohu říct. Celý zápas jsem nehrál dobře, dělal jsem hloupé chyby, ztrácel míče a nemohl trefit koš ani z těch nejjasnějších pozic. Koše, které jsem dal, byly povinné.

Pojďme k utkání s Jindřichovým Hradcem, jak jste ho vnímal?
Už před duelem jsme věděli, že bude soupeř zlobit na útočném doskoku, což se také potvrdilo. Utkání ale bylo pořád vyrovnané a my o půli vedli jen díky střelecké dispozici Borise Mena a Standy Votroubka.

Ve třetí čtvrtině jste rázem prohrávali o deset bodů. Co se stalo?
Byli jsme zbrklí, chodili ukvapeně do útoku, kde jsme stříleli z nepřipravených pozic. Proto se dostavily zbytečné ztráty. Nehráli jsme týmově, každý chtěl mužstvo spasit.

Už třetí duel jste rozhodli v posledním dějství. Je to náhoda?
Není. Ke konci vždycky zintenzívníme svou bojovnost. Možná nám dneska pomohli i rozhodčí, ale určitě jsme si obrat zasloužili, jelikož jsme dřeli až do závěrečného hvizdu.

Jedenatřicet bodů zaznamenal v utkání váš spoluhráč Boris Meno. Jak moc je důležitý pro hru USK?
Nejdůležitější je, že Boris dokázal nahradit Petera Sedmáka. Samozřejmě je souhra s každým pivotem jiná. Borisův přínos ale vidím i mimo hřiště. Je mimořádně pozitivní v kabině i na tréninku.

Čeká na vás těžká série, kdy odjíždíte do Ostravy a posléze přivítáte Ústí. S kolika body budete spokojeni?
Ostrava je mimořádně těžkým soupeřem. Zápas u ní je vždy složitější o únavu z dlouhé cesty. Navíc hrála nyní naprosto vyrovnaně třicet pět minut s Nymburkem, což myslím hovoří za vše. Ústí nad Labem je také kvalitním týmem, i když se mu výsledkově tolik nedaří. Myslím si, že máme v obou zápasech šanci naplno bodovat.