„Moje příprava by lépe probíhat ani nemohla. Jsem v životní formě. Vím, že je to klišé, ale opravdu se mi zdá, že se každým kempem posouvám na novou úroveň. Jsem silnější a víc fit než kdy dřív,“ hlásí v pořadu Na dohled dánský šampion Jonas Magard.

Ten si naposledy poradil se Gustavem Lopezem, když v dubnu v Liberci ukončil zápasníka se zkušenostmi z UFC hned ve druhém kole po 31 sekundách. Nyní se dánský žralok chystá na novou výzvu. Na pražské Štvanici vyzve Brazilce Felipe Limu, jenž se chystá na premiéru v organizaci Oktagon.

Zdroj: Oktagon MMA

„Nezáleží mi na pásu, nezáleží mi ani na všech těch penězích. Záleží mi jen na tom potěšení, až mu ublížím. Pro to bojuju,“ hlásí Magard sebevědomě přes bitvou s pětadvacetiletým zápasníkem, který má na svém kontě 11 vítězství a jedinou porážku. To Magard je v jednatřiceti letech zkušenější a u svého jména má už 14 vítězství, ale zároveň i pět proher.

Přesto se chystá na jedno velké poprvé. „Nikdy jsem ve venkovní aréně nezápasil. Chci si to vyzkoušet. Těším se na ten čerstvý vzduch během zápasu. Bude to zase úplně jiný typ zážitku,“ říká dánský šampion.

To slovenský oblíbenec Samuel Pirát Krištofič už na Štvanici zápasil v roce 2021, kdy na pražském ostrově udolal na body Poláka Marcina Naruszczku. Dvaatřicetiletý bijec teď má proti sobě dalšího polského soupeře. O post jedničky ve střední váze si to rozdá s o rok mladším Robertem Bryczekem.

Michal Pavel zastává v Oktagon MMA pozici event directora.
Loučení se Štvanicí bude emotivní, ale chápu to, říká event director Oktagonu

„Má široké ruce, dobrý box. Budu si na to samozřejmě muset dávat pozor. Nemám z toho ale obavy. To, že knokautoval nějaké lidi, je pěkné, ale mě není zas tak jednoduché vypnout. Když chceš jít se mnou v postoji, tak musíš být připravený, že budeš taky trefený a tvrdě zasažený,“ hlásí z přípravy Krištofič.

„Pirát je šoumen a v Čechách a na Slovensku je za velkou hvězdu. Je velký a tvrdý. Nechci ho znevažovat, ale na technice by měl ještě hodně zapracovat. Budu se snažit toho využít,“ říká na konto svého soupeře zase Bryczek.

OKTAGON 45, turnaj v MMA dne 28. července na Štvanici
SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na OKTAGON 45

Kromě toho, že se vítěz duelu stane jedničkou ve své váze, získá také možnost porvat se o titul s úřadujícím šampionem Patrikem Kinclem, což je bezpochyby velkým lákadlem pro oba borce. „Po tomhle zápase se určitě budu ucházet o titul,“ netají svoje ambice Bryczek.

„Nakopu ti zadek!“ vzkazuje závěrem svému nadcházejícímu soupeři.