Galavečer byl formován jako Rusko proti zbytku světa. Proti domácím borcům se měli postupně postavit zápasníci z Maďarska, Srbska, Španělska, Brazílie, Venezuely a Česka. A za Českou republiku nastoupili svěřenci Daniela Bartáka Michal Vostrý a Filip Macek.

V kategorii do 70 kilogramů se představil Michal Vostrý. Proti němu se postavil moskevský zápasník Aleksey Ganenko. Zápas se Michalu Vostrému vůbec nepovedl. I když do svého soupeře tlačil a pokusil se ho hodit na zem, tak se mu poraz nepodařil, soupeř zůstal v lepší pozici nad ním.

Stejný scénář se odvíjel i v druhém kole. „Vostrému se znovu nepovedlo Rusa hodit a musel se z nevýhodné pozice bránit úderům a následnému pokusu o páku na ruku. Tu Vostrý udržel, ale bohužel se dostal do škrcení nohama, zvaného triangl, které musel vzdát," popsal zápas trenér Daniel Barták.

Jednoznačně v pozici outsidera

Druhým zástupcem Penta gymu byl v jednom z hlavních zápasů turnaje Filip Macek. V té chvíli už svět prohrával na zápasy 0:8! Proti rodáku z Mladé Boleslavi se postavil Evgeniy Lazukov, borec, který má na svém kontě tři roky staré vítězství nad Ali Bagautinovem. Zápasníkem, který jen před několika měsíci šel zápas o titul šampiona neprestižnější MMA organizace UFC! Svěřenec Daniela Bartáka tak byl jednoznačně v pozici outsidera.

Zápas začal podle papírových předpokladu. Už v první minutě seděl Lazukov na Mackovi a snažil se údery zápas ukončit. „Otočkou mne nakopl a byl jsem dole," lakonicky popsal situaci Macek. Ten se ale ubránil a znovu se bojovalo v postoji. Jen na chvilku. Pražský zápasník se úspěšně pokusil o poraz. Na zemi pak prokázal svoje skvělé zápasnické schopnosti a Rusa uškrtil! Postaral se tak o velké překvapení a jediné vítězství borců z celého světa.

Filip Macek nebyl k probuzení

Mackův zápas skončil po půlnoci a výpravy se ještě před rozedněním vydala na dlouhou cestu zpět. Celou neděli nebyl Macek k zastižení, po dlouhé cestě domů usnul a nebyl k probuzení. Když se před nedělní půlnocí probral, uvedl: „Soupeř byl hodně silný, měl drsnou ránu, ale udržel jsem to a dostal se ze země. Pak si už nic nepamatuji," podotkl Macek

Toho čeká další zápas v kleci už 12. prosince v Mladé Boleslavi, kde si to rozdá s Pavlem Svobodou o titul šampiona GCF.